Oferta Cartec przygotowana na dyrektywę unijną | MOTOFAKTOR

Oferta Cartec przygotowana na dyrektywę unijną

person Adrian Januszkiewicz 12/03/2021

Unijna dyrektywa 2014/45/UE nałoży obowiązkową zmianę wyposażenia w OSKP na co firma Cartec się przygotowała.

Biorąc pod uwagę możliwość wprowadzenia w najbliższym czasie Dyrektywy 2014/45/UE do polskiego prawa dotyczącego warunków technicznych i badań technicznych pojazdów, firma Cartec informuje, że posiada w swojej ofercie rozwiązania techniczne dla urządzeń rolkowych tj. systemy symulacji obciążenia osi.

 

Dyrektywa zakłada obowiązkowe posiadanie “urządzenia do pomiaru nacisku kół/osi” w OSKP, połączenie tego urządzenia z w/w symulatorami obciążenia osi w znacznym stopniu ułatwi i uwiarygodni badanie skuteczności hamulców w lekkich naczepach i pojazdach ciężarowych.

 

Technologia badania hamulców systemem symulacji obciążenia HBV 4000, jest to rozwiązanie stosowane przez firmę Cartec od 10 lat. HBV to opcja, która jest korzystna w przypadku badania pojazdów ze zblokowanymi osiami. Zastosowanie tej opcji, w sposób znaczny poprawia skuteczność badania hamulca, każdej ze zblokowanej osi, poprzez uniesienie jej w trakcie próby hamulców, co nie skutkuje równoczesnym przeniesieniem napędu dla pozostałych osi. Dotyczy to również pojazdów ciężarowych tzw. “solówek”, posiadających oś napędową w formie podwójnej.

 

Zaletą tego rozwiązania w konfrontacji z klasycznym układem dociągającym pojazd w dół do urządzenia jest skierowanie praktycznie całej siły na aktualnie badaną oś. Dodatkowym profitem jest minimalizowanie wpływu układów samoczynnego poziomowania naczep na przebieg badania.

 

Cartec posiada cztery typy dociążenia osi podczas badania hamulców dla pojazdów pow. 3,5t DMC:

Źródło: Cartec

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).