Oddział AVA CEE w Niepołomicach oficjalnie otwarty | MOTOFAKTOR

Oddział AVA CEE w Niepołomicach oficjalnie otwarty

person Joanna Piszcz 21/10/2019

Nowy magazyn i biura AVA CEE w Niepołomicach zostały uroczyście otwarte 18 października.

Działająca do tej pory w Krakowie AVA CEE przeniosła się do większego magazynu i biur. Nowa siedziba firmy zajmuje powierzchnię 7 tys. m kw. i jest zlokalizowana w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, jednej z najlepszych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowy magazyn jest zbudowany w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jego wysokość 12 metrów, co pozwala na składowanie dużych ilości produktów. W dolnej hali znajduje się specjalny obszar przeznaczony do kompletacji i pakowania towarów. Nowe biura i magazyn uroczyście otworzyli Bogdan Szymanowski, Chief Operation Officer AVA Group oraz Windsor Wong, Chairman and President Enterex Group.

 

Istniejąca od 1957 r. AVA Quality Cooling, zajmująca się produkcją chłodnic, w 2016 r. została przejęta przez tajwański Enterex International. Dwa lata później sama dokonała przejęcia mniejszej firmy, którą był polski Highway International, producent i dystrybutor wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych do pojazdów ciężarowych. Pozwoliło to AVA zapewnić sobie rozwój na rynkach Europy Wschodniej i rozszerzyć ofertę o segment ciężarowy.

Mamy wielkie perspektywy, wielkie możliwości, chęci i umiejętności. Co roku zdobywamy nowe rynki i nowych klientów, dzięki temu rośniemy. Nadal będziemy rozwijać współpracę z naszymi dytrybutorami, Stowarzyszeniem Warsztatów Naprawy Chłodnic Samochodowych oraz innymi klientami. Chcemy również rozwijać współpracę z dużymi, międzynarodowymi grupami zakupowymi. Przed nami dwa ważne wyzwania. Jedno z nich to wprowadzenie nowej gamy produktów - układów chłodzenia do samochodów osobowych i zaistnienie z tymi produktami w Polsce i w Europie Wschodniej. Drugie to wprowadzenie produktów do pojazdów ciężarowych we wszystkich naszych spółkach, m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji, we Włoszech i w krajach Beneluxu. Dla AVA Quality Cooling otwierają się nowe perspektywy. Jesteśmy częścią globalnej firmy. Funkcjonujemy na trzech ważnych kontynentach - na rynku europejskim, amerykańskim i azjatyckim. Jest to wielki atut dla międzynarodowych grup zakupowych do tego, żeby z nami współpracować. Istotna jest dla nas także współpraca z naszymi spółkami w segmencie oryginalnego wyposażenia. Nasz spółka siostra Enterex Polska pracuje nad wieloma rozwiązaniami do zastosowań przemysłowych oraz pojazdów elektrycznych. W związku z tym, że mamy takie zaplecze, możemy wprowadzać do oferty produkty innowacyjne, podążające za nowymi trendami. Bogdan Szymanowski Chief Operation Officer AVA Group

Obecnie tajwański Enterex International zatrudnia ponad 2 tys. pracowników na całym świecie i oferuje 2,3 tys. zastosowań chłodnic i 1,2 tys. różnych zastosowań kondensatorów. W ofercie są produkty przeznaczone do wszystkie marek producentów samochodów, pick-upów, pojazdów ciężarowych, a także generatorów i pojazdów do zastosowań wojskowych i rolniczych. Dzisiaj tajwańska grupa jest jednym z wiodących producentów na świecie, z produkcją ponad 5 milionów sztuk rocznie.

 

Rozmowa z Bogdanem Szymanowskim, Chief Operation Officer AVA Group oraz Windsorem Wongiem, Chairman and President Enterex Group:

Ile fabryk i gdzie posiada Enterex?

Enterex jest jednym z największych producentów wymienników ciepła na świecie, prowadzącym działalność w Azji, Europie i Ameryce. Zdolności produkcyjne wynoszą ponad 6,5 miliona chłodnic rocznie dzięki zatrudnionym ponad 1.600 pracownikom. Przychody ze sprzedaży to około 141 mln USD (2018 r.). Enterex posiada dwie fabryki, jedna w Yangzhou – China, o powierzchni 190.000 m2 i mocach produkcyjnych ponad 5 mln.sztuk. Druga fabryka w Sihanoukville – Cambodia z roczną produkcją ponad 1,5 mln sztuk i powierzchnią 120 tys m2. Marka AVA Quality Cooling należy do spółki Enterex i została stworzona na potrzeby wtórnego rynku części zamiennych. W planach jest otwarcie fabryki w Polsce. Enterex w polskiej fabryce będzie skoncentrowany na produkcji chłodnic do zastosowań przemysłowych z przeznaczeniem pierwszomontażowym.

Jakie produkty znajdują się w portfolio firmy?

W ofercie skierowanej na aftermarket znajdują się pod marką AVA produkty do samochodów osobowych oraz do segmentu pojazdów ciężarowych i autobusów: chłodnice, chłodnice oleju, kondensatory, nagrzewnice, kompresory, czy osuszacze i zbiorniki. W sumie mamy w ofercie ok. 15 tys pozycji. Jeżeli chodzi o ofertę do samochodów osobowych pochodzi ona w całości z naszych własnych faryk Enterex. Dla pojazdów ciężarowych oferujemy produkty OE pochodzące ze szwedzkiej fabryki TitanX.

Do jakich klientów i w jakich rejonach świata trafiają produkty Enterex?

Grupa Enterex sprzedaje swoje produkty poprzez firmy córki AVA Quality Cooling w Europie, Azji i Australii. Natomiast firma córki APDI obsługuje północnoamerykański rynek wtórny. W stanach Zjednoczonych Ameryki jesteśmy liderem i mamy udział w rynku chłodnic ponad 30%.

W jaki sposób firma dba o jakość produkowanych w jej fabrykach komponentów?

Produkty sprzedawane pod marką AVA pochodzą z fabryk Enterex, które równocześnie dostarczają produkty na pierwszy montaż. Tym samym musimy spełniać bardzo rygorystyczne wymagania producentów pojazdów i przechodzić regularne audyty produkcji i procesów. Enterex posiada certyfikat ISO 16949, który jest specyfikacją techniczną łączącą wymagania istniejących już, amerykańskich, niemieckich, francuskich i włoskich norm systemów zarządzania w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Tylko dostawcy z certyfikacją IATF 16949 mogą współpracować z największymi producentami samochodów.

O jakie produkty Enterex uzupełnia portfolio AVA Quality Cooling?

Wszystkie kondensatory, chłodnice i chłodnice powietrza pochodzą z fabryk Enterex, Oferta chłodnic do pojazdów ciężarowych pochodzi z pierwszomontażowej fabryki TitanX.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).