Od jutra motoryzacyjne święto w MTP | MOTOFAKTOR

Od jutra do niedzieli 10 kwietnia br. Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) będą polską stolicą motoryzacji za sprawą szeregu wydarzeń, które się tam odbędą.

Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza Grupy MTP. To doskonała wiadomość dla fanów motoryzacji, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach od 7 do 10 kwietnia. Sponsorem głównym tegorocznej edycji jest serwis Otomoto.

 

Elektromobilność przede wszystkim

 

Tak jak zmienia się branża motoryzacyjna, tak zmieniają się targi Poznań Motor Show. Nic więc dziwnego, że hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Droga Do Elektromobilności”. Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie może zabraknąć samochodów i motocykli wyposażonych w zeroemisyjny napęd. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje Konrado e-Motion, czyli pełnoprawnego, w pełni elektrycznego SUV-a od SsangYong. Oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się w trakcie Kongresu MOVE, 7 kwietnia o godz. 12:20 w pawilonie nr 5.

 

Kongres MOVE – jak zmieni się motoryzacja?

 

Ważnym elementem elektromobilnej układanki na Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży emobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

 

Wydarzenie podobnie jak w poprzednich latach zgromadzi kilkuset profesjonalistów z całego łańcucha wartości w elektromobilności – ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli wiodących koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych i świata nauki.

 

Szeroki zakres tematyczny wzbogacany jest o ciekawe formy uczestnictwa. W trakcie trwania kongresu odbędą się aż cztery debaty. Każda z nich poświęcona zostanie wybranym aspektom:

 

  • Debata „Poland – MOVE emobility forward!” – czyli panel ekspertów o wyzwaniach rynku samochodów elektrycznych w Polsce,
  • AC, DC, HPC – struktura polskiego rynku ładowania w 2025 i 2030 roku – przedstawiający kierunki rozwoju i segmentacji rynku infrastruktury ładowania w Polsce,
  • eHDV – electric trucks on the horizon – przybliżający tematykę polskiego potencjału w segmencie elektryfikacji transportu ciężkiego,
  • Wszyscy jesteśmy elektromobilni – społeczny wymiar elektromobilności – eksperci poruszą temat świadomości społecznej w obszarze zrównoważonego transportu.

 

Wszystkie debaty, prelekcje i prezentacje w ramach Kongresu MOVE odbędą się na Scenie Głównej, zlokalizowanej w pawilonie 5. Kongres odbędzie się 7 kwietnia i potrwa od 11:00 do 17:00. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.kongresmove.pl.

W tym samym czasie Targi Techniki Motoryzacyjnej

Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, a bogaty program wypełniają liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia.

 

Wydarzenie organizowane jest co dwa lata. W ostatnim czasie kalendarz został jednak zaburzony przez pandemię koronawirusa – ostatnia edycja miała bowiem miejsce w 2018 roku. Głód spotkań jest ogromny.

 

Co czeka nas w strefie STM?

 

TTM jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, które ponownie zaprosi zwiedzających do swojej strefy, wypełnionej licznymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdą mechanicy, uczniowie oraz właściciele stacji kontroli pojazdów. Nie zabraknie również stoisk z myjniami samochodowymi.

 

Już od wielu lat, wspólnie z Grupą MTP mamy przyjemność współtworzyć przedsięwzięcie, podczas którego obecne są czołowe marki z sektora techniki motoryzacyjnej. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów oraz zbudowania nowych relacji biznesowych, co jest szczególnie istotne w tak wymagającym okresie dla całego przemysłu motoryzacyjnego – przyznaje prezes STM, Rafał Sosnowski.

 

Istotnym punktem programu będzie także debata poświęcona opłatom za badanie techniczne pojazdów. Od 18 lat za badanie techniczne pojazdu płacimy dokładnie ten sam rachunek. Po stronie właścicieli stacji kontroli pojazdów sytuacja wygląda zgoła odmiennie – w tym przypadku koszty prowadzenia działalności gospodarczej znacząco wzrosły. Doprowadziło to do sytuacji, w której opłata za wykonanie badanie jest nieadekwatna do obecnych realiów gospodarczych.

 

Uczestnicy spotkania porozmawiają o przyszłości branży. Czy grozi jej załamanie? Czy stacje kontroli pojazdów będą zamykane? Jakie konsekwencje czekają kierowców? Debata odbędzie się 7 kwietnia, o godz. 13:00 w pawilonie nr 3.

 

Warsztat wiedzy i emocji

 

TTM od lat jest miejscem, w którym możemy sprawdzić swoją bieżącą wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej. W tym roku program wydarzeń ponownie wypełnią liczne konkursy, takie jak Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, czy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Tradycyjnie jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat. W tej interaktywnej strefie warsztatowo – diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych. Zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

 

Koniecznie należy również wspomnieć o nowych punktach programu targów. Mowa tu o Scenie TTM, która będzie transmitowana na żywo w Internecie, czy wydarzeniach związanych z edukacją w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poznań Motor Show i TTM – najważniejsze informacje

Godziny otwarcia:

 

Czwartek, 7 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Piątek, 8 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Sobota, 9 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Niedziela, 10 kwietnia (od 10:00 do 18:00)

 

Warianty i ceny biletów online na targi Poznań Motor Show

 

Bilet VIP Day – Czwartek 7 kwietnia (od 10:00 do 18:00) – 130 zł
Bilet jednodniowy Piątek 8 kwietnia (od 10:00 do 18:00) – 32 zł
Bilet jednodniowy Sobota 9 kwietnia (od 10:00 do 18:00)- 37 zł
Bilet jednodniowy Niedziela 10 kwietnia (od 10:00 do 18:00) – 32 zł
Bilet dla dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny
Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 30 zł (jednorazowy na dowolny dzień piątek-niedziela)
*Ceny biletów obowiązują do 06 kwietnia

 

Ceny biletów w trakcie wydarzenia – w kasach i online: (kasy czynne od 9:30 do 17:30 w
każdy dzień)

 

Bilet VIP Day – Czwartek 7 kwietnia – 150 zł
Bilet jednodniowy Piątek 8 kwietnia – 35 zł
Bilet jednodniowy Sobota 9 kwietnia – 42 zł
Bilet jednodniowy Niedziela 10 kwietnia – 35 zł
Bilet dla dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny
Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 30 zł – tylko online

Program sceny głównej

Czwartek, 7 kwietnia 2022

 

9:00 – 9:15 – Rozpoczęcie, omówienie zasad
9:15-10:00 – Mistrzostwa Mechaników – oficjalne przywitanie, rozmowa z gośćmi specjalnymi, omówienie konkurencji
11:00 – 17:00 – Otwarcie targów Poznań Motor Show / Kongres MOVE
17:00-17:30 – Mistrzostwa Mechaników – podsumowanie i wręczenie nagród (Kuba Przygoński, Sebastian Gruszczyński, TUV SUD, PRE BIEL)

 

Piątek, 8 kwietnia 2022

 

9:45 – 10:00 – rozpoczęcie, omówienie zasad
10:00-10:45 – Mistrzostwa Mechaników – oficjalne przywitanie, rozmowa z gośćmi specjalnymi, omówienie konkurencji (Robert Kubica-online, Miko Marczyk-online, Grzegorz Duda, Sebastian Gruszczyński, John Deere, ZF, Febi, Grupa DBK)
12:00-13:00 – IT w motoryzacji – Akademia Młodego Mechanika. Dell Technologies, Google fot Education, GoCloud.pl, Actina
14:00-14:30 – Finał Wojewódzki XIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – wręczenie nagród
16:00-16:30 – Mistrzostwa Mechaników – podsumowanie i wręczenie nagród (Grzegorz Duda, Sebastian Gruszczyński, PZPO, TEXA).

 

Sobota, 9 kwietnia 2022

 

9:45 – 10:00 – rozpoczęcie, omówienie zasad
10:00-10:30 – Mistrzostwa Mechaników – oficjalne przywitanie, rozmowa z gośćmi specjalnymi, omówienie konkurencji (Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Duda, Sebastian Gruszczyński, Yamaha, 3MM, Pit Bike).
10:30-11:00 – Rozmowa z Bartkiem Zmarzlikiem – dwukrotnym, żużlowym Mistrzem Świata
11:00-12:00 – Zielona przyszłość motoryzacji, którego patronem jest Bank Ochrony Środowiska. Organizator V8 Team
12:00-14:00 – Plebiscyt „Mistrzowie Motoryzacji” – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
14:00-15:00 – Absurdy Drogowe – Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski
16:00-16:30 – Mistrzostwa Mechaników – podsumowanie i wręczenie nagród (Bartosz Zmarzlik, Sebastian Gruszczyński, INTEGRA).
16:30-17:00 – Wręczenie nagród – Mistrzostwa w jeździe precyzyjnej

 

Niedziela, 10 kwietnia 2022

 

11:45-13:00 – AsapRace – finały
13:00 – 13:30 – AsapRace – wręczenie nagród
14:00-15:00 – Absurdy Drogowe – Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski

Oprócz tego w programie:

Strefa TVN Turbo – program (8-10 kwietnia)

 

12:00 – Otwarcie Targów Techniki Motoryzacyjnej (pawilon nr 3)

 

28. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej w Poznaniu – 08.04.2022 r. (piątek)
11:00 – początek etapu teoretycznego
13:30 – początek etapu praktycznego

 

Źródło: Grupa MTP

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).