OC wciąż najdroższe we Wrocławiu | MOTOFAKTOR

OC wciąż najdroższe we Wrocławiu

Najwięcej za ubezpieczenie OC w trzecim kwartale br. płacili mieszkańcy Wrocławia, Warszawy i Gdańska.

We wszystkich miastach wojewódzkich średnia cena obowiązkowej polisy była jednak niższa niż przed rokiem – wynika z danych rankomat.pl.

 

III kwartał 2018 r. to kolejny okres z niższymi składkami OC. Obniżki cen dotyczyły wszystkich województw i wszystkich miast wojewódzkich. Gdzie w Polsce kierowcy mogli liczyć na najniższe ceny, a kto musiał płacić za obowiązkową polisę najwięcej? O tym, w najnowszym raporcie porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

Obniżki cen w 2018 r.

W 2015 r. ceny OC zaczęły gwałtownie rosnąć i dopiero koniec 2017 r. przyniósł wyczekiwane obniżki. Od początku 2018 r. ceny wciąż nieznacznie spadały. Średnia składka w III kwartale br. była o 10% niższa niż rok wcześniej.

W ostatnim kwartale 2017 r. odnotowaliśmy pierwsze obniżki cen OC, a sytuacja ta utrzymała się na początku roku 2018. W III kwartale br. średnie składki wróciły do poziomu z IV kwartału roku 2016 i nic wskazuje, by w najbliższym czasie miały gwałtownie wzrosnąć.

Prezes porównywarki rankomat.pl - Tomasz Masajło

Najdroższe miasta pod względem ceny OC

W III kwartale 2018 r. najwięcej za OC płacili kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Na najniższe składki mogli liczyć mieszkańcy Rzeszowa, Kielc i Opola – koszt polisy był w tych miastach niższy od średniej w kraju.

Mieszkańcy najdroższego pod względem ceny OC Wrocławia, płacili za polisę o 37,4% więcej od średniej ceny w kraju. W pozostałych miastach odchylenia od średniej wyniosły od +1,9% w Białymstoku do +28,1% w Gdańsku.

W którym województwie było najdrożej?

Według danych rankomat.pl w III kwartale 2018 r. cena OC we wszystkich województwach była niższa niż przed rokiem. Najwięcej płacili mieszkańcy województw: pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Najtańszą polisę mogli kupić kierowcy z Podkarpacia.

Obniżki cen dotyczyły wszystkich województw. Największe spadki odnotowano w woj. dolnośląskim (-12,1%). Jednocześnie to właśnie na Dolnym Śląsku składki były jednymi z najwyższych. W pozostałych województwach obniżki wyniosły od -5,9% w woj. lubelskim do -11,3% w woj. wielkopolskim.

Źródło: rankomat.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).