Obowiązkowa BDO przełożona | MOTOFAKTOR

W specustawie koronawirusowej znalazł się zapis przekładający termin, od którego stosowanie bazy BDO będzie obowiązkowe.

Jak wynika z zapisów projektu tzw. specustawy koronawirusowej, która ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać gospodarcze skutki trwającej pandemii koronawirusa, wydłuży się termin składania przez nich papierowej ewidencji odpadów. Informacje o tym zostały zawarte na 144. i 145. stronie projektu.

 

Wychodzi więc na to, że gdy projekt zostanie wprowadzony w życie, to nastąpi wydłużenie terminu papierowej ewidencji odpadów do 31 grudnia br. Wtedy dane z niej będą musiały być wprowadzone do systemu BDO najpóźniej do 31 stycznia 2021 r.

 

Według opisu w uzasadnieniu projektu, ma to na celu odroczenie obowiązków administracyjnych, które w czasach rozprzestrzeniania się COVID-19 mogłyby stanowić dla przedsiębiorców nadmierne obciążenie.

 

Przypominamy, że dotychczasowe zapisy z ustawy o BDO stanowiły, że składanie papierowej ewidencji odpadów miało trwać do 30 czerwca br. z zastrzeżeniem, że dane z niej będą musiały być wprowadzone do systemu BDO najpóźniej do 31 lipca br.

 

Źródło: sejm.gov.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).