NSK i thyssenkrupp rozważają wspólne przedsięwzięcie w sektorze motoryzacyjnym | MOTOFAKTOR

NSK i thyssenkrupp rozważają wspólne przedsięwzięcie w sektorze motoryzacyjnym

person Joanna Piszcz 31/05/2022

Firmy NSK Ltd i thyssenkrupp AG podpisały protokół ustaleń w celu oceny warunków potencjalnego utworzenia spółki typu joint venture pomiędzy NSK Steering i thyssenkrupp Automotive.

Obie firmy realizują obecnie fazę ewaluacji zanim podejmą decyzję o rozpoczęciu przyszłej współpracy przed końcem 2022 r.

 

Działy układów kierowniczych obu firm są wysoce komplementarne i zapewniają synergię pod względem kompetencji produktowych, zasięgu geograficznego i grup klientów. Firma NSK oczekuje, że połączone możliwości ułatwią spółce joint venture zaspokojenie rozbudowanych i wysoko technologicznych wymagań globalnych klientów z branży motoryzacyjnej. Pozwoli to również połączonemu podmiotowi skuteczniej konkurować na globalnym rynku układów kierowniczych.

NSK Steering i thyssenkrupp Automotive podzielają podobną kulturę zorientowaną na klienta i dążenie do doskonałości. Przewidywane wspólne przedsięwzięcie umożliwi nam dostarczanie produktów i usług zapewniających większą niż kiedykolwiek wartość dodaną dla naszych klientów na całym świecie. Saimon Nogami starszy wiceprezes wykonawczy NSK Ltd

 

NSK Steering i thyssenkrupp Automotive podzielają podobną kulturę zorientowaną na klienta i dążenie do doskonałości. Przewidywane wspólne przedsięwzięcie umożliwi nam dostarczanie produktów i usług zapewniających większą niż kiedykolwiek wartość dodaną dla naszych klientów na całym świecie.

Głównym celem jest doprowadzenie wszystkich naszych firm do zajęcia pozycji w TOP 3 na rynku. Tam, gdzie ma to sens technologiczny i strategiczny, chętnie współpracujemy z silnymi partnerami. Szczególnie w branży motoryzacyjnej wielkość i ekonomia skali to kluczowe czynniki zapewniające sukces na rynkach światowych. Już obecnie firmy motoryzacyjne thyssenkrupp AG mają doskonałą sytuację rynkową, a współpraca między naszym działem motoryzacyjnym i NSK Steering może tylko pomóc w dalszym wzmacnianiu i poszerzaniu tej pozycji. Martina Merz dyrektor generalny thyssenkrupp AG

 

Rozwiązania NSK Steering to innowacyjne produkty, takie jak lekkie i kompaktowe układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym (EPS), układy kierownicze bez wspomagania z możliwością regulacji i efektywnymi funkcjami absorbowania energii oraz lekkie przeguby i wały pośrednie oferujące liczne funkcje zintegrowane.

 

W podpisanym protokole ustaleń obie firmy zgadzają się na niewiążącą fazę oceny odpowiednich przedsiębiorstw, bez żadnych przyjętych z góry wyników. Do końca roku zostanie podjęta decyzja o ewentualnym modelu współpracy.

 

Źródło: NSK Steering

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).