Nowy Volkswagen ID.3 premierowo podczas PMS 2023 | MOTOFAKTOR

Nowy Volkswagen ID.3 premierowo podczas PMS 2023

person Adrian Januszkiewicz 23/03/2023

Volkswagen ID.3 został gruntownie zaktualizowany 2,5 roku po premierze. Nowinki będzie można obejrzeć na żywo podczas Poznań Motor Show 2023.

 

 

 

Nowy Volkswagen ID.3 to jeden z dziesięciu modeli z napędem elektrycznym, jakie marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku. Znaczna część zmian to odpowiedź producenta na sugestie użytkowników. Wykorzystano wyższej jakości materiały, a także poprawiono funkcjonalność, co przełożyć ma się na lepsze doświadczenia z użytkowania. Podobnie jak poprzednik, także nowy ID.3 ma być dostarczany do klientów przy zachowaniu neutralnego bilansu emisji CO2.

 

Cieszymy się, że możemy pokazać zmodernizowanego Volkswagena ID.3 naszym klientom krótko po jego światowej prezentacji. Jestem przekonany, że zmiany w jednym z naszych najpopularniejszych samochodów elektrycznych przypadną do gustu odwiedzającym targi Poznań Motor Show. Już w najbliższych dniach będziemy prezentować polską ofertę nowego ID.3 i jego cennik – powiedział Paweł Szuflak, dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

 

Źródłem napędu nowej wersji Volkswagena ID.3 będzie umieszczony przy tylnej osi silnik o mocy 204 KM, a klienci będą mogli wybrać jedną z dwóch pojemności akumulatora – 58 lub 77 kWh netto. Ta pierwsza wersja ma oferować zasięg do 426 km, druga zaś – do 546 km (obie wartości wg procedury WLTP). Bagażnik zmodernizowanego Volkswagena ID.3 ma pojemność 385 l, a po złożeniu tylnych siedzeń – 1267 l.

Zmodernizowany ID.3 jest standardowo wyposażony m.in. w systemy łączności. Jednym nich jest instalacja telefoniczna Comfort. Umożliwia ona połączenie smartfona z pokładowym systemem informacyjno-rozrywkowym i ładowanie indukcyjne, jeśli telefon komórkowy jest do tego przystosowany. Standardowa funkcja AppConnect umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów za pośrednictwem smartfona, który można osadzić w jego rodzimym środowisku za pomocą systemów Android Auto, AppleCarPlay i MirrorLink.

 

Do wyposażenia standardowego należą także dwa wyświetlacze – mniejszy, o przekątnej 5,3 cala, umieszczony za kierownicą i obsługiwany za pomocą przycisków dotykowych na kierownicy wielofunkcyjnej oraz większy, pełniący funkcję ekranu systemu nawigacji, telefonu, multimediów, systemów wspomagających i ustawień pojazdu. Ma on standardowo przekątną 12 cali. W strukturze menu uwzględniono różne życzenia użytkowników: między innymi menu ładowania znajduje się teraz na górnym poziomie dużego wyświetlacza dotykowego i jest zorganizowane w bardziej przejrzysty sposób. Wieloma funkcjami można sterować przy pomocy poleceń głosowych – system ten został dopracowany, reaguje szybciej i jest bardziej niezawodny.

 

Prezentowany podczas Poznań Motor Show egzemplarz będzie wyposażony m.in. w opcjonalne, matrycowe reflektory IQ.LIGHT, system audio BeatsAudio ze wzmacniaczem o mocy 400 W, Park Assist Plus, który może zapamiętać manewr parkowania pod domem i później go powtarzać oraz system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej.

 

Jako największa grupa dealerska w Polsce jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania nowej generacji elektrycznego ID.3 marki Volkswagen. Od debiutu rynkowego nasze salony sprzedały ponad 230 sztuk modeli z rodziny ID., przyczyniając się do popularyzacji elektromobilności w kraju, dlatego cieszy nas możliwość ekspozycji jego kolejnej wersji podczas Poznań Motor Show. To wydarzenie jest idealną okazją dla wszystkich osób, które tak jak my kochają auta, do przyjrzenia się z bliska temu rewolucyjnemu pojazdowi i zrozumienia, w jaki sposób modele Volkswagena z gamy ID. kształtują światową elektromobilność. Wierzymy, że elektryfikacja to harmonia odpowiedzialności za środowisko i nowoczesnej inżynierii, a nowy ID.3 ze swoją imponującą gamą funkcji wyróżniających go spośród innych modeli w swojej klasie, jest tego najlepszym dowodem – powiedział Mieszko Hałas, dyrektor marketingu Grupy Cichy-Zasada.

 

Źródło: Volkswagen

Zdjęcia: Martin Meiners

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).