Nowy układ AEBS-3 do pojazdów ciężarowych DAF serii LF, CF i XF | MOTOFAKTOR

Nowy układ AEBS-3 do pojazdów ciężarowych DAF serii LF, CF i XF

person Redakcja 10/10/2020

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów, firma DAF Trucks wprowadza ulepszony układ AEBS-3 dla całej gamy modeli LF, CF i XF.

Ten zaawansowany awaryjny układ hamulcowy trzeciej generacji może zapewnić w pełni niezależne hamowanie awaryjne, pomagając uniknąć kolizji zarówno z pojazdami nieporuszającymi się, jak i jadącymi z prędkością do 80 km/h. Wysokiej klasy układ bezpieczeństwa jest oferowany w połączeniu z tempomatem adaptacyjnym (ACC) oraz systemem ostrzegającym przed kolizją (FCW).

 

W przypadku nowej generacji układu AEBS pojazdy ciężarowe DAF wykorzystują podwójny radar o wysokiej precyzji z 16 antenami (poprzednio było to 7 anten) do wykrywania obiektów w dużej i małej odległości. Układ jest wyposażony w najlepszy w swojej klasie czujnik dalekiego zasięgu o największej odległości wykrywania w branży — do 250 m (poprzednio 200 m). Umożliwia to wcześniejsze rozpoznanie potencjalnie krytycznych sytuacji.

 

Wynoszący 120 stopni (poprzednio 50 stopni), kąt widzenia w bliskim zakresie pozwala na wcześniejsze przewidywanie sytuacji zajechania drogi nawet w trudnych warunkach pogodowych i w sytuacjach o słabej widoczności, takich jak mgła czy jazda pod słońce.

Hamowanie awaryjne

Układ AEBS współpracuje z układami sterowania hamowaniem i stabilnością pojazdu. Za pomocą ostrzeżeń dźwiękowych i wizualnych oraz pulsowania pedału hamulca układ sygnalizuje kierowcy konieczność zareagowania na potencjalną kolizję. Jeżeli kierowca nie zareaguje, pojazd ciężarowy automatycznie rozpoczyna hamowanie awaryjne, aby uniknąć uderzenia w przeszkodę lub ograniczyć jego skutki.

Do 80 km/h

Układ AEBS-3 może zapewnić w pełni autonomiczne hamowanie awaryjne, pomagając uniknąć kolizji zarówno z pojazdami nieporuszającymi się, jak i jadącymi z prędkością do80 km/h. W rezultacie nowy układ AEBS-3 firmy DAF automatycznie zmniejsza w największym możliwym stopniu prędkość uderzenia w nieruchomy lub poruszający się obiekt znajdujący się przed pojazdem, jeśli kierowca nie zauważy niebezpiecznej sytuacji.

Układ AEBS-3 stanowi standardowe wyposażenie wszystkich pojazdów ciężarowych DAF serii LF, CF i XF. Wprowadzenie zaawansowanej technologii AEBS-3 to kolejny przykład, że firma DAF Trucks zapewnia Pure Excellence (najwyższy stopień doskonałości) również w zakresie bezpieczeństwa.

 

Źródło: DAF Trucks

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).