Program regeneracji pomp Common Rail od Delphi Technologies | MOTOFAKTOR

Program regeneracji pomp Common Rail od Delphi Technologies

person Redakcja 18/06/2019

Delphi Technologies rozszerza swoją ofertę serwisowania silników wysokoprężnych o nowy program regeneracji fabrycznej pomp Common Rail.

Oferta dotyczy zastosowań w popularnych samochodach osobowych, lekkich pojazdach użytkowych, dostawczych i terenowych. Nowa gama usług regeneracji fabrycznej zgodnej ze standardami OE umożliwia dystrybutorom i warsztatom oferowanie swoim klientom produktu i usługi o wysokiej jakości, w konkurencyjnej cenie. Stanowi to kolejną, bardzo dochodową opcję naprawy, poza stosowaniem części OE i przeprowadzaniem autoryzowanych napraw na tym rynku, gdzie notowany jest stały wzrost.

Sprzedaż nowych pojazdów z silnikami wysokoprężnymi osiągnęła w 2015 r. najwyższy poziom w całej Europie, co oznacza, że miliony pojazdów wchodzą właśnie na niezależny rynek aftermarket. Wobec rosnących zastosowań w lekkich pojazdach użytkowych i dostawczych, w najbliższych latach przewidywany jest wzrost liczby napraw układów Common Rail. Uruchomienie naszego programu regeneracji otworzy dla rynku aftermarket nowe możliwości. Jean-Francois Bouveyron wiceprezes, Delphi Technologies Aftermarket – EMEA

Wydłużenie czasu eksploatacji pojazdu i lepsza ochrona środowiska, dzięki ograniczeniu zużycia energii o 85%

W miarę jak pojazd staje się coraz starszy, koszty naprawy mogą osiągnąć nieproporcjonalnie wysoki poziom w stosunku do wartości samochodu. Ponowne wykorzystanie komponentów przez Delphi Technologies oznacza przywrócenie pompy do stanu porównywalnego z nowym produktem, co umożliwia obniżenie kosztów naprawy zarówno dla właścicieli pojazdów, jak i dla kierowników floty. Poza tym, taki proces wymaga zastosowania o 50 procent mniej materiałów, przy ograniczeniu zużycia energii o około 85 procent, co jest znacznie korzystniejsze dla środowiska.

 

Innym niezwykle ważnym obszarem dla firmy jest jakość. Niektóre zakłady regeneracji wymieniają tylko uszkodzone części lub, co gorsza, jedynie czyszczą pompę, natomiast Delphi Technologies stosuje rygorystyczny siedmioetapowy proces. Obejmuje on kontrolę rdzenia, demontaż produktu, czyszczenie, dalszą kontrolę, wymianę części na elementy o jakości OE, montaż, a wreszcie testowanie i kalibrację. Takie skrupulatne podejście zapewnia zgodność pompy z surowymi wymaganiami specyfikacji OE pod względem emisji, oszczędności paliwa i trwałości.

Warsztaty nie obsługują zazwyczaj wyłącznie samochodów jednego rodzaju, czy też klientów jednego rodzaju, dlatego zaoferowanie więcej niż jednego rozwiązania jest uzasadnione. Dzięki uzupełnieniu swoich programów naprawy i wymiany części na nowe o możliwość regeneracji pomp, dystrybutorzy i warsztaty mogą zapewnić swoim klientom wybór, bez wpływu na jakość ani poziom obsługi. To dwa obszary, które są kluczowe dla odniesienia sukcesu na rynku aftermarket. Jean-Francois Bouveyron

 

Nowa gama obejmuje 29 pomp Common Rail DFP1, DFP3 oraz DFP4 pasujących do 22 pojazdów osobowych, lekkich pojazdów użytkowych i terenowych takich marek jak Ford, Hyundai, JCB, Kia, Mercedes-Benz, PSA oraz SsangYong. Są one dostępne od ręki u dystrybutorów Delphi Technologies oraz w autoryzowanej sieci warsztatów. Wszystkie pompy objęte są dwuletnią gwarancją. Na początku nowe pompy OE będą dostarczane przez pewien czas, aby umożliwić firmie zgromadzenie kluczowych rdzeni.

 

Dalsze informacje na temat oferowanych przez Delphi Technologies układów wtrysku paliwa do pojazdów z silnikiem diesla i benzynowych znajdują się pod linkiem.

 

Źródło: Delphi Technologies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).