Nowy Penlight Philips z wydajniejszymi diodami LED | MOTOFAKTOR

Nowy Penlight Philips z wydajniejszymi diodami LED

person Redakcja 9/06/2021

Na polskim rynku zadebiutowała właśnie nowa odsłona topowej wersji Premium lampy Philips Penlight z diodami COB LED i współczynnikiem CRI >95.

Marka Philips oferuje pełną gamę lamp warsztatowych. Wszystkie łączy zastosowanie nowoczesnego źródła światła, jakim są wydajne diody LED. Różni je przede wszystkim przeznaczenie. Jedne można zamontować pod maską silnika, inne zawiesić na stojakach w trakcie prac blacharskich i lakierniczych, kolejne to tzw. czołówki czy zamknięte w tradycyjnej formie latarki.

 

Penlight marki Philips

Następnym przykładem może być Penlight, co można przetłumaczyć na pióro świetlne. Sama już nazwa zdradza jej kształt, który ma bardzo praktyczne zastosowanie. Z łatwością, niczym długopis, można ją wsunąć do kieszeni kombinezonu roboczego. Pomaga w tym klips, który dodatkowo ma wbudowany magnes. Dzięki niemu lampę można zawiesić na metalowej części samochodu. Co więcej, dzięki regulacji kąta położenia, zmienia się także padanie wiązki światła.

 

Penlight marki Philips dostępny jest w kilku wersjach. Topowym – i zarazem najczęściej wybieranym przez mechaników – modelem jest Premium. W nowej odsłonie pozostawiono kompaktowy korpus odlany z aluminium, a niebieski uchwyt zastąpiono szarym. Co ważne, jest on wykonany z masy gumowej, co zapobiega wyślizgnięciu się z dłoni. Cała konstrukcja, jak we wszystkich lampach warsztatowych Philips, spełnia wysokie normy – szczelności IP54 i odporności na uszkodzenia mechaniczne IK07.

 

Nowy Penlight Premium Color+, w porównaniu do modelu Gen2, zachował te same wymiary (178 x 34 x 20 mm) i wagę (90 g). Zasadnicze zmiany dotyczą modułu świetlnego. To wciąż ten sam układ, ale z wydajniejszymi parametrami. Główny zestaw, czterech diod LED można używać w dwóch trybach – eco 120 (poprzednio 60) i boost 200 (145) lumenów. Natomiast wbudowane w czoło światło punktowe ma wartość 180 (120) lumenów. Zachowano przy tym temperaturę barwową rzędu 5500-6500 K. Jest ona optymalna dla percepcji ludzkiego oka i przede wszystkim neutralna dla wzroku nawet przy wielogodzinnej pracy. Wyższe parametry pozwoliły niezauważalnie zredukować kąt rozsyłu wiązki światła z 80 do 70 stopni. Nowością jest tryb ostrzegania czerwonym błyskiem (75/min.)

Ważną cechą premierowej wersji Penlight Premium są zastosowane diody. Teraz to COB LED, które przełożyły się na lepszy współczynnik oddawania barw CRI (Colour Rendering Index). Im wyższy, tym bliższy rzeczywistości. W modelu Gen2 wynosił on 82, w nowej odsłonie >95. Stąd też do handlowa nazwa lampy otrzymała dopisek Color+.

 

Aluminiowa obudowa skrywa wciąż ten sam akumulatorek 3,2V o pojemności 1200 mAh. Skrócił się jednak czas, poniżej dwóch godzin, pełnego ładowania. Osiągnięto to poprzez zastąpienie portu micro usb typem C. Maksymalny czas ciągłej pracy – w trybie eco – może wynieść do czterech godzin.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).