Nowy olej silnikowy Ravenol w technologii USVO | MOTOFAKTOR

Nowy olej silnikowy Ravenol w technologii USVO

person Adrian Januszkiewicz 25/02/2020

W ofercie syntetycznych olejów silnikowych Ravenol pojawił się VSF SAE 0W-30, oparty na PAO i technologiach USVO oraz CleanSynto.

Ravenol VSF SAE 0W-30 to, jak podaje producent, oparty na PAO, w pełni syntetyczny, paliwooszczędny olej silnikowy wykonany w technologii USVO® i sprawdzonej technologii CleanSynto, przeznaczony do silników wysokoprężnych aut osobowych, także z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

 

Dzięki technologii USVO olej ma nie wykazywać żadnych strat ścinania (nie zmniejsza się jego lepkość) w całym okresie między wymianami, ma być też wyjątkowo odporny na procesy utleniania. Ta unikalna technologia ma pomagać szybciej i pewniej smarować silnik. Ma też zmniejszać opory pracy jednocześnie utrzymując pełne bezpieczeństwo i wydajność silnika. W formulacji oleju wykorzystano pozytywne właściwości wolframu, aby wygładzić strukturę powierzchni silnika, zmniejszając tarcie i zużycie, co znacznie ma poprawiać wydajność mechaniczną silnika.

Najważniejsze zalety podane przez Ravenol:

  • Uniwersalne zastosowanie we wszystkich nowoczesnych silnikach wysokoprężnych.
  • Zabezpieczenie silnika przed osadami, koksowaniem, zbrylaniem i korozją, nawet w niesprzyjających warunkach użytkowania.
  • Brak osadów pochodzenia olejowego w komorach spalania, w strefie pierścieni tłokowych i na zaworach.
  • Stabilna lepkość w całym okresie między wymianami oleju, wysoki wskaźnik lepkości.

 

Dzięki powyższym zaletom olej ma gwarantować pełne bezpieczeństwo silnika, szczególnie w przypadku jego ekstremalnego użytkowania.

 

  • Klasa jakości: ACEA C2
  • Aprobaty: Jaguar Land Rover STJLR.03.5007
  • Specyfikacje: Ford WSS-M2C950-A

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).