Nowy olej silnikowy Ravenol w technologii CleanSynto | MOTOFAKTOR

Nowy olej silnikowy Ravenol w technologii CleanSynto

person Adrian Januszkiewicz 26/11/2018

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy wykonany w technologii CleanSynto.

Ravenol SMP SAE 5W-30 to syntetyczny lekkobieżny olej silnikowy Mid SAPS w technologii CleanSynto do silników benzynowych i wysokoprężnych w autach osobowych, również z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Według zapewnień producenta, zmniejsza tarcie i opory pracy wyraźnie ograniczając zużycie paliwa, zapewnia też doskonałe właściwości rozruchu zimnego silnika oraz pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Wydłuża trwałość filtra cząstek stałych (DPF) oraz katalizatora trójdrożnego (TWC) poprzez ograniczenie ilości cząstek popiołotwórczych w spalinach.

 

Ravenol SMP SAE 5W-30 został opracowany w celu redukcji zużycia paliwa w silnikach wymagających Euro IV i Euro V o normalnych i wydłużonych okresach wymiany oleju (przebieg do 50 000km lub 2 lat) oraz zapewnia:

 

  • oszczędność paliwa podczas eksploatacji przy częściowym i pełnym obciążeniu
  • znakomitą ochronę przed zużyciem i wysoki wskaźnik lepkości, zapewniające długą żywotność silnika, także dla jazdy z wysoką prędkością
  • wyśmienite właściwości przy rozruchu zimnego silnika, również w niskich temperaturach poniżej -25oC
  • bezpieczny film smarny przy wysokich temperaturach eksploatacyjnych
  • niską skłonność do odparowywania, przez to znikome ubytki oleju
  • brak osadów pochodzenia olejowego w komorach spalania, w strefie pierścieni tłokowych i na zaworach

 

Specyfikacja: API SN, ACEA C3

 

Aprobaty: MB 229.51, BMW Longlife-04

 

Sprawdzony w praktyce i wypróbowany w podzespołach z zaleceniem stosowania oleju wg norm: MB 229.31, VW 504 00 / 507 00, Porsche C30, Fiat 9.55535-S1, Audi/Volkswagen G 052 195 M2, G 052 195 M4, G 052 195 M6, BMW 83 21 0 398 507, BMW/Mini 83 21 0 398 508, Mercedes Benz 000 989 89 01 10, Chrysler MS-11116

 

Źródło: Ravenol

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).