Nowy katalog sprzęgieł Valeo do pojazdów ciężarowych | MOTOFAKTOR

Nowy katalog sprzęgieł Valeo do pojazdów ciężarowych

person Redakcja 10/06/2022

Nowy katalog Valeo to kompendium wiedzy o sprzęgłach do pojazdów ciężarowych. Można go pobrać online.

Oddzielne numery referencyjne dla produktów nowych i regenerowanych

W katalogu znajdziemy oddzielne numery referencyjne dla produktów nowych (N) i regenerowanych (R). Dotyczy to zarówno zestawów jak i pojedynczych komponentów: tarcz i docisków. Jeżeli Valeo oferuje dany produkt nowy i regenerowany, od klienta zależy na który z nich się zdecyduje.

Specjalne oznaczenie zestawów z dociskiem samonastawnym SAT

W katalogu znalazły się także specjalne oznaczenia zestawów z systemem SAT opracowanym przez Valeo na życzenie i oryginalne wyposażenie pojazdów Mercedes-Benz.

 

* 71 – mechanizm dociskowy z automatyczną korekcją zużycia.

Crossy na numery producentów pojazdów oraz producentów IAM

W katalogu nie mogło zabraknąć tak zwanych crossów, czyli przejść dla zestawów i komponentów pomiędzy numerami Valeo a numerami producentów pojazdów oraz konkurencyjnych wobec Valeo producentów IAM.

Łatwe sprawdzenie składu zestawów sprzęgła

Oprócz standardowej sekcji doboru sprzęgła według pojazdu, katalog oferuje także sekcję odwróconą. Po numerze referencyjnym zestawu sprzęgła łatwo można sprawdzić listę pojazdów oraz skład zestawu: numery referencyjne poszczególnych komponentów (o ile są dostępne w sprzedaży poza zestawem).

Różne technologie tarcz i docisków

W katalogu znajdziemy także czytelne wizualizacje, które dają możliwość porównania różnych technologii stosowanych przez producentów oryginalnego wyposażenia na przestrzeni wielu ostatnich lat.

Gama produktów wysprzęglania Valeo (nowość!)

W katalogu znajdziemy najbardziej popularne na rynku pompy sprzęgła, siłowniki i wysprzęgliki w zielonych pudełkach Valeo.

 

Uwaga: katalog nie zawiera pełnej oferty produktów wysprzęglania z oferty FTE.

Które komponenty są zawsze nowe, a które mogą być regenerowane?

W katalogu znajduje się jasna informacja, które komponenty tarczy i docisku podlegają regeneracji, a które zawsze są wymieniane na nowe fabrycznie.

Parametry techniczne docisków

Średnica zewnętrzna, średnica centrowania koła zamachowego, typ sprzęgła: ciągnione/pchane, siła nacisku, mocowanie łożyska – wszystkie te parametry techniczne dotyczące docisków znajdziemy w nowym katalogu.

Parametry techniczne tarcz

To samo tyczy się parametrów technicznych tarcz. Z katalogu dowiemy się o takich parametrach jak: średnica zewnętrzna, maksymalny moment obrotowy, typ okładziny ciernej, średnica zewnętrzna i wewnętrzna okładziny, ilość zębów i wymiary wiolopustu.

Instrukcje montażu

Szczegółowe, obrazowe instrukcje montażu dla różnych rodzajów sprzęgieł.

 

Katalog dostępny jest zarówno w wersji drukowanej jak również online. Jego wersję elektroniczną można pobrać i przeglądać TUTAJ.

Dodatkowe udogodnienie od Valeo - wyszukiwarka zestawów sprzęgieł online

Na tym jednak nie kończą się usprawnienia jakie oferuje Valeo w zakresie prawidłowego doboru sprzęgła do pojazdów ciężarowych. Niedawno producent zaprezentował także innowacyjną wyszukiwarkę zestawów sprzęgieł online, która pozwala na znalezienie odpowiednich części w rekordowo krótkim czasie.

 

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem: https://www.valeoservice.pl/pl/clutch-kit-finder

 

Źródło: Valeo

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).