Nowość w gamie świateł roboczych i drogowych OSRAM | MOTOFAKTOR

Nowość w gamie świateł roboczych i drogowych OSRAM

person Redakcja 18/10/2019

W 2019 r. w rodzinie samochodowego oświetlenia OSRAM LEDriving zadebiutowała nowa linia produktów – światła robocze i drogowe.

Nowe modele zostały podzielone na dwie grupy. Do pierwszej należą lampy służące do oświetlania przestrzeni wokół pojazdów drogowych, budowlanych i rolniczych w czasie pracy oraz do jazdy off-road. Druga grupa to światła z homologacją ECE pozwalającą na używanie ich w czasie jazdy po drogach publicznych. Teraz rodzina lamp drogowych OSRAM LEDriving została uzupełniona o kolejny innowacyjny model – Lightbar FX500-CB SM.

 

Nowe światło FX500-CB SM oczywiście ma homologację ECE pozwalającą na stosowanie jej w ruchu ulicznym jako pomocnicze światła drogowe. To pierwszy model z linii, która w jednej oprawie łączy dwie lampy i ma „podwójną” homologację. . Z tego powodu nie jest wymagany montaż tych produktów parami – w samochodach osobowych jeden centralnie zamontowany reflektor oświetla całe pole widzenia kierowcy.

 

Taka funkcjonalność jest możliwa dzięki wyjątkowej konstrukcji odbłyśnika. Mieszana wiązka oświetla bliskie i dalekie pole widzenia jednocześnie. Kąt rozsyłu światła wynosi 5o, a maksymalny zasięg reflektora – aż 440 m. Lampa drogowa OSRAM LEDriving emituje strumień świetlny na poziomie 5500 lumenów (zmierzony w czasie stabilnej pracy rozgrzanych diod, tzw. hot lumens). Wodo- i pyłoszczelna obudowa zapewnia ochronę klasy IP67, a możliwość pracy przy napięciu 12 V i 24 V sprawia, że ten model nadaje się do samochodów osobowych, terenowych, pojazdów ciężarowych, ATV (tzw. quadów) oraz maszyn rolniczych i budowlanych.

 

OSRAM stale wprowadza innowacyjne rozwiązania. Dotyczy to również nowych serii produktów, takich jak światła robocze i drogowe. Zaprezentowany model FX500-CB SM jest jednym z jej najbardziej uniwersalnych przedstawicieli. Można go używać w czasie jazdy po drogach publicznych, off-road, a także podczas pracy na placu budowy i w polu.

 

Źródło: Osram

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).