Nowości produktowe i driftowóz na stoisku Meyle na Automechanice | MOTOFAKTOR

Nowości produktowe i driftowóz na stoisku Meyle na Automechanice

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2018

W trakcie targów Automechanika 2018 we Frankfurcie Meyle przedstawiło liczne nowości linii Meyle-HD, Meyle-PD i Meyle-Original oraz rozwiązania dla klientów i partnerów.

Zaprezentowane na targach nowości firmy z Hamburga to były osiągnięcia ze wszystkich linii produktów przeznaczonych do samochodów osobowych, dostawczych i użytkowych.

Grupa produktów: zawieszenie i układ kierowniczy

Wahacz poprzeczny Meyle-HD do BMW i Mini

 

Wahacz poprzeczny Meyle-HD do BMW i Mini jest technicznie poprawionym aluminiowym wahaczem poprzecznym Meyle-HD z wymiennym przegubem nośnym i materiałem do mocowania i tym samym jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku Aftermarket. Nowy wahacz poprzeczny przekonuje w porównaniu z częścią OE wysoką trwałością, mniejszą masą i wyższą odpornością na korozję.

 

Zestaw tulei metalowo-gumowej Meyle-HD z narzędziem

 

Innowacyjne rozwiązanie na rynku Aftermarket, które efektywnie wykorzystuje zasoby: za pomocą zestawu tulei Meyle-HD, składającego się z fabrycznie sprasowanej, gotowej do montażu tulei Meyle-HD oraz pasującego narzędzia montażowego można niezwłocznie przeprowadzić punktową wymianę tulei tylnych osi w wybranych modelach BMW serii 5, 6, 7 i X5. Olbrzymia oszczędność kosztów: zestaw kosztuje średnio ponad 10 razy mniej niż 2 wahacze OE, które bez niego musiałyby zostać wymienione w całości.

Układ chłodzenia i filtry

Urządzenie do płukania płynu chłodzącego Meyle-Original

 

Nowe urządzenie do płukania płynu chłodzącego Meyle-Original firmy Meyle zaprojektowane we współpracy z partnerem produkującym wysokiej jakości narzędzia Hazet wspiera warsztaty przy profesjonalnym płukaniu układu chłodzenia. Czyszczenie układu chłodzenia odbywa się przy użyciu wody i sprężonego powietrza, całkowicie wykluczając zastosowanie agresywnych chemikaliów.

 

Filtr powietrza kabiny Meyle-Original o działaniu antybakteryjnym

 

Meyle wzbogaca swój kompleksowy asortyment kabinowych filtrów cząsteczek i filtrów z warstwą węgla aktywnego, wprowadzając trzecią specyfikację: dodatkowa warstwa filtra wzbogacona dodatkowo jonami srebra zapewnia w przypadku nowego filtra kabinowego Meyle-Original działanie antybakteryjne i tym samym czystsze powietrze w samochodzie.

Hamulec i napęd

Wstępnie zamontowane łożysko koła Meyle-Original

 

Nowy uniwersalny zestaw umożliwia warsztatom zaoszczędzenie cennego czasu: w zestawie naprawczym do łożysk kół Meyle-Original łożysko koła i piasta koła są już wstępnie zamontowane. Rozwiązanie pokrywa potrzeby światowego parku samochodowego liczącego ponad trzy miliony pojazdów.

 

Okładziny hamulcowe Meyle-PD „następnej generacji”

 

Im bardziej sportowa jest okładzina, tym częściej tradycyjne hamulce wykazują tendencję do skrzypienia. Wraz z okładzinami hamulcowymi Meyle-PD „next generation” Meyle ogranicza do minimum emisję dźwięków w okładzinach nastawionych na wysoką wydajność. Łącznie udoskonalono technicznie 350 okładzin hamulcowych Meyle-PD.

 

Pojazdy użytkowe

Okładziny hamulcowe Meyle-PD do ciężarówek

 

Nowe okładziny hamulcowe Meyle-PD do pojazdów użytkowych są pierwszymi prezentowanymi przez Meyle częściami, które zostały zaprojektowane na podstawie technicznej współpracy i transferu know-how z zespołem tankpool24 Racing Team. W celu szybkiej i racjonalnej pod względem kosztów wymiany okładziny hamulcowe dostarczane są ze wszystkimi materiałami montażowymi.

Sprężynowanie i amortyzowanie

Łożysko silnika Meyle-HD

 

Nowe hybrydowe łożysko silnika Meyle-HD łączy wyjątkowe właściwości materiałowe poliuretanu zapewniające długowieczność i Polyelastu dbającego o wyjątkowy komfort. Dzięki połączeniu materiałów klasy high-tech hybrydowe łożysko silnika umożliwia zawieszenie silnika prawie bez wibracji i niezawodne tłumienie drgań silnika.

Elektronika i sensoryka

Meyle zaprezentowało na targach Automechanika swoje bogate portfolio czujników do całego układu wydechowego, wśród nich czujnik ciśnienia różnicowego Meyle-Original i czujnik temperatury spalin Meyle-Original.

 

„Experience Meyle” – auto do driftu na stoisku targowym

 

Od tego roku Meyle angażuje się jako główny sponsor popularnej niemieckiej serii wyścigów DRIFT UNITED. W centrum znajduje się nieustanna wymiana wiedzy między inżynierami i uczestnikami. Na targach Automechanika Meyle zaprezentowało auto do driftu, do którego inżynierowie Meyle we współpracy z DRIFT UNITED opracowali prototyp kinematyki osi przedniej dostosowany do specjalnych wymagań w sportach driftingowych.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A.oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).