Nowości Europart Premium Parts | MOTOFAKTOR

Europart rozszerza portfolio marki własnej Europart Premium Parts o kolejne produkty. Wśród nich  klocki hamulcowe czy akumulatory ołowiano-wapniowo-cynkowe.

W ofercie Europart Premium Parts po raz pierwszy pojawiły się klocki hamulcowe z powłoką Green Coating.

W przypadku Green Coating chodzi o nakładaną na powierzchnie specjalną powłokę, która w przypadku nowych okładzin skraca istotnie fazę hamowania, co pozwala na zapewnienie stałej wartości tarcia od pierwszego hamowania. Lakierowanie zapewnia abrazyjną strukturę powierzchni na okładzinie, która zapewnia niezbędną wartość tarcia i przyspiesza szlifowanie okładzin i tarcz. W efekcie pozwala to na uzyskanie optymalnej powierzchni okładziny ciernej. Oliver Hirzmann kierownik działu international Sourcing w Europart

 

Wysokiej jakości mieszanka materiałów z wielokompozytową okładziną cierną, precyzyjnie wyprodukowana płyta tylna oraz zautomatyzowany przebieg produkcji mają gwarantować wysoką jakość wszystkich klocków hamulcowych Europart. Klocki hamulcowe Europart Green-Coating można rozpoznać po sierpowatych paskach na powierzchni trącej.

Klocki hamulcowe Europart Green-Coating

Nowe klocki hamulcowe Europart z Green Coating oraz pozostałe sto nowych referencji można znaleźć w nowej broszurze kompetencyjnej Europart „hamulce”, dostępnej już wkrótce online oraz w oddziałach Europart. W 68-stronicowej broszurze znajdą się praktyczne wskazówki dotyczące napraw, uzupełniające dane o produkcie.

 

W broszurze zostaną uwzględnione również szczęki hamulcowe marki Europart Premium Parts do hamulców bębnowych osi ciężarówek i przyczep. Aktualny asortyment pozwala na obsłużenie najbardziej typowych systemów hamulcowych. Podobnie jak wszystkie produkty marki Europart, także szczęki hamulcowe są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami automotive. Zautomatyzowane procedury produkcji, materiały wysokiej jakości oraz monitorowanie jakości mają zapewniać dokładne przestrzeganie wymogów dotyczących komponentów na poziomie OEM. Odporne na ścieranie obrabiane cieplnie sworznie szczęk hamulcowych oraz niezawodna ochrona przeciwkorozyjna mają gwarantować długi czas eksploatacji.

Szczęka hamulcowa marki Europart Premium Parts

Kolejna „nowinka” w portfolio produktów Europart Premium Parts to niewymagająca konserwacji technologia akumulatorów Enhanced-Flooded (EFB). Europart oferuje tą technologię w ramach marki Europart w wykonaniu 225 Ah oraz 180 Ah.

 

Akumulatory opracowane specjalnie dla segmentu pojazdów użytkowych przekonują wysoką wydajnością, możliwością pracy w długich cyklach i dużą odpornością na wibracje. Dlatego nadają się również do montażu z tyłu. Konstrukcja akumulatora ma gwarantować możliwie najlepsze wymieszanie zastosowanego elektrolitu. Ochrona przed wylaniem ma zapewniać niskie zużycie wody. Z kolei zintegrowana ochrona przed zapłonem zwrotnym ma na celu maksymalne bezpieczeństwo chroniące przed iskrami z zewnątrz. Kratki w zestawach płyt akumulatora EFB zostały precyzyjnie zaprojektowane, co ma prowadzić do ciągłej wysokiej siły startu i długiego okresu eksploatacji. Ponadto specjalny stop ma pozwalać na zabezpieczenie kratek przed korozją oraz zapewniać minimalne rozładowanie. Akumulatory Europart EFB są też przyjazne dla środowiska: zastosowane surowce podlegają w niemal 100 % recyklingowi.

Akumulator Europart EFB

Europart rekomenduje akumulatory EFB w szczególności z przeznaczeniem do pojazdów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym związanym z użytkowaniem klimatyzacji lub ogrzewania na postoju oraz jako efektywne zastępstwo baterii hybrydowych oraz antymonowych. Mają sprawdzać się w przypadku funkcji „hotel”, a zatem kiedy przy wyłączonym silniku regularnie eksploatuje się elektryczne urządzenia typu ekspres do kawy, telewizor lub laptop.

 

Źródło: Europart

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).