Nowoczesny program do obsługi gospodarki odpadami | MOTOFAKTOR

Nowoczesny program do obsługi gospodarki odpadami

person Redakcja 16/07/2018

Program BS BIO powstał po to, aby usprawnić komunikację między klientem BIO SERVICE, a firmą odbierającą odpady.

Dzięki programowi BS BIO nastąpiła automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzymuje jego numer. Przy każdej zmianie statusu zamówienia nazwa zmieni się na zgłoszenie utworzone, nowe, oczekujące na potwierdzenie, przyjęte, zrealizowane oraz odrzucone. Niniejszy program umożliwił zawarcie różnych usług w jednym miejscu, bez konieczności przelogowania się do innych aplikacji. Takie rozwiązanie zostało stworzone w celu uproszczenia procesu odbioru odpadów, a także szybkiej realizacji otrzymanych zgłoszeń.

Jak to wygląda w praktyce?

Każdy klient, który ma podpisaną umowę w BIO SERVICE, otrzymuje automatyczny dostęp do BS BIO. Po zalogowaniu do programu tworzy zgłoszenie w celu zamówienia usługi odebrania odpadów z warsztatu. Wybiera kody odpadów z listy rozwijalnej. Każdy kod, wpisany w zgłoszeniu, jest odpowiednio opisany (kody odpadów odpowiadają kodom na pojemnikach, które znajdują się w warsztacie klienta). W oknie ilość/kilogramy klient wpisuje orientacyjną wagę danego kodu, który jest do odebrania. Cena utylizacji za wpisaną ilość oddawanego odpadu przypisuje się automatycznie. Taką czynność powtarza się tyle razy, ile – według tabeli kodów – mamy do oddania odpadów. Jeżeli odpadem jest olej przepracowany, złom akumulatorowy, złom metalowy lub makulatura istnieje możliwość zgłoszenia takiego odpadu i negocjowania ceny z operatorem logistycznym przez zgłaszającego odbiór. Takim działaniom dedykowana jest specjalna opcja pozwalająca na komunikację klienta z operatorem. System automatycznie podlicza koszty odbioru odpadów. Jeśli na zgłoszeniu są odpady podlegające zapłacie i odsprzedaży, program przelicza dane i podaje różnicę, która w zależności od tego, czego jest więcej, pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi albo jaką otrzyma się od operatora. Ma to miejsce na przykład w przypadku, kiedy klient sprzedaje olej przepracowany.

Zgłoszenie zamówienia

Jeżeli zostały wprowadzone wszystkie kody, które warsztat chce, aby zostały odebrane, akceptujemy zgłoszenie przez kliknięcie przycisku ZGŁOŚ. Zgłoszenie automatycznie przekierowywane jest do operatora logistycznego oraz nadawany jest mu numer zamówienia, status zamówienia, a zgłoszenie automatycznie zapisywane jest w archiwum. Zgłoszenie pojawia się u operatora, który podejmuje je i odpowiada klientowi, podając termin, w którym przyjedzie w celu odebrania odpadu. Oczywiście wszystkie dokumenty oraz informacje dotyczące odebranych odpadów są archiwizowane w formie elektronicznej i widoczne przez obie strony. W systemie, oprócz zgłaszania odpadów, BIO SERVICE oferuje również doradztwo w zakresie ochrony środowiska. Lista usług wraz z cennikiem dostępna jest w zakładce Usługa BIO. Klienci korzystający z tego rozwiązania mogą zamówić konkretną usługę, np. pozwolenie na wytwarzanie odpadów, raport KOBiZE czy pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza.

 

Program jest cały czas aktualizowany, a obecnie trwają prace nad możliwością automatycznego uzupełniania wzoru sprawozdania z gospodarowania odpadami, aby klienci mogli otrzymywać raport gotowy do złożenia w urzędzie. Planowane jest również wprowadzenie innych dodatkowych usług, m.in. zamówienie przeprowadzenia audytu energetycznego oraz ekspresu do kawy.

 

Więcej informacji na stronie BIO SERVICE, która zawiera m.in. wiadomości na temat zbiórki zużytych akumulatorów, przepracowanego oleju oraz pozostałych usług oferowanych przez BIO SERVICE.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).