Nowoczesne narzędzia Milwaukee w ofercie Inter Cars | MOTOFAKTOR

Nowoczesne narzędzia Milwaukee w ofercie Inter Cars

person Redakcja 15/05/2023

W ofercie Inter Cars znaleźć można akumulatorowe rozwiązania Milwaukee, ale także akcesoria, narzędzia ręczne, modułowy system przechowywania i transportowania Packout.

 

Oparcie warsztatu o inteligentne i wydajne rozwiązania nowej generacji, to już nie możliwość, ale konieczność. Decydując się na nie, usprawnisz pracę i wydajność obsługi, jak również zyskasz cenny czas. Godziny, które do tej pory poświęcałeś na długie, analogowe czynności, będące przeszkodą w podniesieniu konkurencyjności Twojego warsztatu, możesz przeznaczyć na jego rozwój!

 

Trwałe i wytrzymałe elektronarzędzia Milwaukee, narzędzia ręczne i akcesoria sprawdzą się w różnych warunkach, niezależnie od pory roku, a także doskonale się ze sobą uzupełniają: klucze udarowe, wiertarki, szlifierki, pilniki Milwaukee mogą pracować wymiennie na tym samym akumulatorze. Oszczędzasz w ten sposób miejsce i pieniądze, a Twój warsztat jest wolny od spalin i plączących się kabli.

Klucze bezprzewodowe niezbędne w każdym warsztacie

W ofercie Milwaukee znaleźć można m.in. trwałe, wydajne klucze udarowe, na przykład wszechstronny bezprzewodowy klucz M18 FMTIW2F12 z 881 Nm momentu zrywającego i 745 Nm momentu dokręcania. Waga wraz z akumulatorem to 2,3 kg. Łączna długość narzędzia to tylko 152 mm, co czyni z niego wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie do stosowania w ograniczonej przestrzeni, na przykład w pracach przy silniku czy zawieszeniu. Wachlarz zastosowań poszerzają dodatkowo cztery tryby Drive Control, czyli przełączania pomiędzy różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego. Na czwartym biegu, zastosowano system automatycznego wyłączania – po przekroczeniu momentu obrotowego powyżej 47 Nm, urządzenie automatycznie się zatrzymuje.

 

W warsztatach wulkanizacyjnych szczególnie praktyczny będzie klucz M18 ONEFHIWF12-502X z imponującym momentem zrywającym 1898 Nm. Kompaktowy rozmiar, jedynie 213 mm długości, umożliwia pracę również w miejscach o ograniczonym dostępie. Wyjątkową kontrolę przy usuwaniu śrub zapewni Tryb 4 w systemie DRIVE CONTROL, z maksymalnym momentem zrywającym przy maksymalnych obrotach, które następnie zmniejszają się do 750 obr./min.

Każdy mechanik powinien mieć pod ręką także całą rozwiązań do wygodnej pracy ze śrubami i nakrętkami.

 

 • W codziennej pracy szczególnie przydatne będą klucze ręczne, nasadki (również udarowe), wkrętaki czy szczypce Milwaukee Wśród elektronarzędzi warto postawić na klucze kątowe czy grzechotki akumulatorowe – np. M12 FUEL Grzechotka 1/4˝ o zwiększonym zasięgu (nawet o dodatkowe 82 mm długości), momencie obrotowym 47 Nm i prędkości 450 obr./min. Użycie grzechotki Milwaukee ułatwi pracę w wielu trudno dostępnych miejscach. Nadaje się do prac łączeniowych w mechanice pojazdowej, wymagających napraw czy konserwacji. W zestawie znajduje się również adapter 3/8”.
 • W ofercie Milwaukee dostępne są również klucze dynamometryczne 1/2” i 3/8” zintegrowane z grzechotką. Elektroniczny klucz dynamometryczny akumulatorowy 1/2” 203 Nm to prawdziwa rewolucja: przyspiesza pracę montażową o nawet 50%, porównując to z użyciem narzędzi ręcznych! Wyposażony jest też w 4 tryby pomiarów oraz posiada 15 ustawień momentu obrotowego.
 • Warto również wypróbować klucz dynamometryczny akumulatorowy 3/8″ 135 Nm, który zapewnia moment obrotowy w przedziale od 13.6 do 135.6 Nm oraz dokładność ±2% dla maksymalnego momentu dokręcania.
 • Z kolei akumulatory REDLITHIUM stosowane we wszystkich bezprzewodowych narzędziach zapewnią dłuższy czas pracy, a zastosowana elektronika monitorująca poszczególne ogniwa zabezpieczy przed przeciążeniem.

Nowoczesne przechowywanie narzędzi z Systemem Packout od Milwaukee

W warunkach wzmożonej pracy warto zadbać o to, aby wszystkie potrzebne narzędzia były pod ręką. Dziś to prostsze niż kiedykolwiek!

 

Packout to system pasujących do siebie modułów do przechowywania narzędzi, akcesoriów, środków ochrony indywidualnej czy materiałów roboczych. Wszystkie elementy systemu są kompatybilne z pozostałymi. Dzięki temu łatwo jego elementy dopasować do indywidualnych potrzeb, szczególnie że można z niego stworzyć ponad 100 różnych kombinacji.

 

Jego podstawowym elementem jest wytrzymała, polimerowa skrzynia Packout 1 o udźwigu nawet do 113 kg. Na cztero- lub dwukołowej skrzyni transportowej można dowolnie łączyć w ustawieniu pionowym kraty, szafki, skrzynie (m.in. termoizolacyjne, z szufladami), tace narzędziowe i organizery. To jednak nie wszystko. Dodać do nich można także ułatwiający pracę blat roboczy (udźwig do 22 kg), funkcjonalne, bezprzewodowe lampy, ładowarki, a nawet odkurzacz pracujący na mokro i sucho o pojemności 7.5 l. Ale to nie wszystko!

 

 • Wszechstronne szyny montażowe umożliwiają z kolei łatwe zamocowanie systemu w różnych miejscach, takich jak pojazd, salon motoryzacyjny lub garaż.
 • Oprócz zintegrowanych systemów w linii Packout dostępne są również ergonomiczne torby i wytrzymałe plecaki, wykonane z nylonu balistycznego 1680D. Posiadają odpinane pasy na ramiona, idealnie współpracując ze sobą i mieszcząc najważniejsze urządzenia, w tym apteczki czy akcesoria.

 

Linię Packout uzupełnia poręczny, stacjonarny system przechowywania Packout Shop Storage z szerokimi możliwościami personalizacji. Można bezpiecznie powiesić go na ścianie i umieścić wygodnie wszystkie elektronarzędzia wraz z dodatkami. To m.in. haki, półki, uchwyty na akumulatory i elektronarzędzia, oraz pojemniki. Dzięki niemu łatwo się przechowa, posegreguje i znajdzie całe wyposażenie swojego warsztatu narzędziowego.

 

System Packout to prawdziwa rewolucja w zarządzaniu narzędziami. Stanowi skuteczny sposób na zebranie oraz zwiększenie mobilności wszystkich niezbędnych środków do pracy – zarówno w warunkach warsztatu samochodowego, jak i pracy z dojazdem do klienta.

Sposoby na skuteczne monitorowanie narzędzi

Wrogiem szybkości działania i elastyczności w każdym warsztacie są gubiące się narzędzia. Odpowiedzią na to wyzwanie są systemy monitorowania floty narzędziowej, takie jak One-Key od Milwaukee. System posiada kilka cennych przewag, które wyróżniają go na rynku. Za pomocą łatwo dostępnego katalogu cyfrowego umożliwia m.in. pełne zarządzanie sprzętem i dostosowanie ustawień na odległość z dowolnego miejsca, co znacząco wydłuża żywotność urządzeń.

Jakie są korzyści z elektronarzędzi z systemem One-Key?

 • System One-Key może przekazywać bogate dane m.in. o stanie inwentarza, lokalizacji, historii pracy, uszkodzeniach oraz generować powiadomienia o konieczności serwisowania. Szybką wymianę informacji między nawet 70 urządzeniami w czasie rzeczywistym zapewnia technologia Bluetooth.
 • Ogromną zaletą systemu są szerokie możliwości integracji z urządzeniami. Wśród rozwiązań dla branży automotive, które współpracują z systemem One-Key, znajdziemy elementy oświetlenia (m.in. lampy strefowe, maszty oświetleniowe), szlifierki, piłę szablastą oraz klucze różnego rodzaju, np. wysokoobrotowy klucz udarowy M18 FUEL.
 • Aplikacja do obsługi systemu jest darmowa i dostępna w Google Play lub App Store.

 

Długotrwała, owocna eksploatacja elektronarzędzi to klucz do sukcesu. Dlatego Milwaukee oferuje użytkownikom E-serviceCzym jest i jak działa usługa E-service?

 

 • To intuicyjna, internetowa platforma, na której można zarejestrować wykorzystywane w warsztacie rozwiązania Milwaukee i korzystać z usług serwisowych w całości online. Można tam m.in. zgłosić awarię i monitorować postęp sprawy, poznać przewidywany czas naprawy, koszty oraz termin jej zakończenia. Wszystkie powiadomienia przychodzą wygodnie poprzez SMS lub mail.
 • W E-service bezpłatnie nadasz i odbierzesz przesyłkę z urządzeniem. Zyskasz także pewność, że naprawa obejmie wyłącznie markowe, oryginalne części zamienne. Otrzymasz ponadto fakturę w wersji elektronicznej (bezpieczną kopię zapasową).

Naprawy to nie tylko odkręcanie i przykręcanie śrub

W każdym warsztacie powinny znaleźć się również m.in. poręczne, mocne i wytrzymałe narzędzia do cięcia i szlifowania, jak akumulatorowe szlifierki kątowe, nożyce czy pilarki do metalu. Wyposażenie otoczenia warsztatu uzupełnią z kolei funkcjonalne kamery inspekcyjne oraz systemy oświetlenia, wspierające pracę o każdej porze dnia i nocy.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).