Nowe urządzenie do kalibracji systemów ADAS w ofercie Italcom | MOTOFAKTOR

Nowe urządzenie do kalibracji systemów ADAS w ofercie Italcom

person Joanna Piszcz 12/11/2018

Italcom wprowadził do oferty najnowocześniejsze i najbardziej rozbudowane na rynku urządzenia AUTEL ADAS.

ADAS – Advanced driver assistance systems – to zaawansowane systemy wspomagające kierowcę takie jak m.in. aktywny tempomat, system utrzymania pasa ruchu, awaryjnego hamowania, zapobiegania kolizji, czy pomocy w parkowaniu. Zasada działania tych systemów bazuje na czujnikach, które dostarczają odpowiednie informacje interpretowane i przetwarzane przez ECU. Zazwyczaj mowa tutaj o czujnikach takich jak kamery, radary, czujniki ultradźwiękowe.

 

Kamery montowane są najczęściej na szybie czołowej, ale również w zderzaku przednim, tylnym, jak i lusterkach bocznych. Radary występują w przednim zderzaku, a czujniki ultradźwiękowe, które sterują systemami wspomagającymi parkowanie znajdziemy rozlokowane dookoła pojazdu. Systemy te wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby działały prawidłowo.

 

W przypadku jakiejkolwiek ingerencji w systemy ADAS konieczna jest ich kalibracja. Najnowsze urządzenie AUTEL ADAS umożliwia kalibrację wszystkich systemów ADAS występujących w pojazdach, takich jak:

 

  • pełna diagnostyka elektroniki pojazdowej oraz sterowników ADAS, w tym kalibracje, kodowania, aktualizacje oprogramowania bezpośrednio z serwerów producenta – jest to jedyne na rynku urządzenie o pokryciu i wsparciu technicznym na poziomie ASO, lub często znacznie lepszym niż ASO
  • możliwość dowolnej konfiguracji zestawu ADAS w celu najlepszego dostosowania do potrzeb

 

 

Źródło: Italcom

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).