Nowe rozwiązania oświetleniowe i elektroniczne Hella na targach Bauma

person Adrian Januszkiewicz 20/03/2019

Hella zaprezentuje swoje najnowsze produkty na targach Bauma w Monachium, wiodących światowych targach maszyn budowlanych i górniczych.

Hella po raz pierwszy zaprezentuje publicznie nową lampę sygnalizacyjną. Jej płaska, czarna konstrukcja pozwala na integrację z odpowiednim pojazdem. Pomimo minimalnej powierzchni wyjścia światła osiąga optymalne wartości światła i dlatego może być używana nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Do końca roku lampa sygnalizacyjna będzie dostępna dla producentów oryginalnego sprzętu i niezależnego rynku części zamiennych.

Kolejną premierą na stoisku Helli będzie nowa seria reflektorów roboczych “Modular Worklight”. Ich konstrukcja została oparta na serii oświetlenia modułowego “Shapeline”. Firma opracowała to, aby umożliwić producentom uzyskanie spójnej sygnatury świetlnej – od świateł cofania i tylnych świateł przeciwmgielnych po boczne światła obrysowe i prześwitowe do świateł pozycyjnych i do jazdy dziennej. Dzięki serii “Modular Worklight” reflektory robocze w seriach wzorniczych “Tech Design” (klasyczna linia prosta) i “Style Design” (zakrzywiona-dynamiczna) będą teraz dostępne po raz pierwszy. Nowa seria reflektorów roboczych może być również w pełni zintegrowana z dachem kabiny. Zapewni to lepszą ochronę i zagwarantuje lepsze odprowadzanie ciepła z diod LED.

Technologia projekcji VISIOTECH umożliwia komunikację przy użyciu światła

Poza designem i indywidualnością, branża budowlana i górnicza są szczególnie zainteresowane bezpieczeństwem i zwiększeniem komfortu. Hella opracowała technologię projekcyjną VISIOTECH, aby ułatwić komunikację przy użyciu światła. W ten sposób strefy zagrożenia mogą być zaznaczone optycznie lub wytyczone w zależności od potrzeb, aby móc odpowiednio wcześnie ostrzegać i chronić okolicę. Na rynku dostępne są już cztery produkty: moduł projekcyjny LED, światła ostrzegawcze SL60 LED i moduł 50 LED Spot, a także, szczególnie dla pojazdów górniczych, lampka ostrzegawcza LED RokLUME S700 Red. Moduł projekcji LED został opracowany specjalnie dla oryginalnego sprzętu i wyświetla symbol ostrzegawczy na podłodze. W razie potrzeby można opracować i skonfigurować inne symbole we współpracy z producentem pojazdu.

Lampki ostrzegawcze LED SL60 i moduł 50 LED Spot są dostępne zarówno dla producentów oryginalnego sprzętu, jak i dla niezależnego rynku części zamiennych. W obu wariantach specjalna optyka soczewkowa umożliwia wiązkom światła taką zbieżność, że na ziemi jest wyświetlana linia ostrzegawcza w kształcie paska lub okrągła kropka ostrzegawcza. Rzutowane linie mogą być również używane do prostszej nawigacji pojazdu.

 

Lampka ostrzegawcza LED RokLUME S700 Red wykorzystuje tę samą zasadę i wyświetla szerokie czerwone oznaczenie na ziemi. Dzięki silnemu strumieniowi światła lampka ostrzegawcza może być również stosowana w pojazdach o wysokich położeniach montażowych i dlatego nadaje się szczególnie do pojazdów górniczych.

Doświadczenie w elektronice do specjalnych zastosowań

Hella nie tylko wykorzystuje swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji samochodów osobowych na dużą skalę, aby opracować nowe technologie oświetleniowe, ale także przyczynia się do ich projektowania i dalszego rozwoju komponentów elektronicznych, takich jak inteligentne czujniki baterii, zdalne sterowanie radiowe, siłowniki i czujniki.

 

Inteligentne czujniki baterii odgrywają główną rolę w zarządzaniu energią pojazdu. Trzeba być w stanie zmierzyć stan naładowania baterii, starzenie się i wszelkie zmiany, aby ostrożnie wykorzystać energię w układzie elektrycznym pojazdu. Ten inteligentny czujnik akumulatora Helli podłączony bezpośrednio do ujemnego zacisku akumulatora stale mierzy napięcie, prąd i temperaturę. Odpowiednie algorytmy mogą następnie wykorzystać te pomiary do określenia poziomu naładowania baterii i oznak starzenia, a następnie zaplanować rezerwy energii. Pozwala to systemowi zarządzania energią szybko reagować w przypadku krytycznego stanu baterii i wpływać zarówno na zachowanie konsumenta, jak i na alternator.

 

Dzięki systemowi zdalnego sterowania Hella użytkownicy maszyn budowlanych mogą teraz korzystać z zalet wygodnego otwierania drzwi kabiny typowego dla sektora motoryzacyjnego. Pilot radiowy może być wyposażony w maksymalnie dwa przyciski. W połączeniu z dodatkową jednostką sterującą, dodatkowe funkcje, takie jak opcja “Coming home”, mogą być również używane obok standardowej funkcji otwierania i zamykania. Hella oferuje teraz również nową wersję, która w razie potrzeby może realizować wyłącznie takie funkcje, jak “Coming Home” do uruchamiania sygnalizatorów i reflektorów roboczych. Wcześniej nie było możliwe zamówienie tylko tych funkcji, gdy odblokowanie drzwi nie było potrzebne lub pożądane. Kolejną zaletą jest to, że producenci pojazdów nie muszą ingerować w mechanizm drzwiowy ani elektronikę pojazdu.

Hella wystawi się na targach Bauma w Hali A5, na stoisku 436. Będą się one odbywać w Monachium w dniach 8-14 kwietnia br.

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl