Nowe retrofity LED Philips Ultinon | MOTOFAKTOR

Podczas targów Automechanika Philips zaprezentował aż trzy nowe modele retrofitów Ultinon: Pro3022, Pro5100 oraz Pro9100.

Wszystkie nowe modele retrofitów Ultinon są dostępne w typach zastępujących najbardziej popularne żarówki do reflektorów (m.in. H1, H3, H4, H7, H11, HB3/HB4, HIR12) oraz do świateł przeciwmgielnych (H8/H11/H16).

Philips Ultinon Pro3022

Retrofit LED Philips Ultinon Pro3022

Philips Ultinon Pro3022 zapewnia mocne światło o temperaturze 6000 K i stylowej, ostrej jasności, którą może zapewnić tylko technologia LED. Jednorodna wiązka światła pozwala kierowcom widzieć wyraźniej, nie oślepiając innych użytkowników drogi, a wysoka luminancja zapewnia stały strumień światła przed samochodem. Dzięki precyzyjnej konstrukcji optycznej Philips Ultinon Pro3022, światło jest kierowane dokładnie tam, gdzie jest potrzebne na drodze.

Philips Ultinon Pro5100

Retrofit LED Philips Ultinon Pro5100

Philips Ultinon Pro5100 zapewnia mocne światło o temperaturze 5800 K i emituje nawet o 160% jaśniejsze światło bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Pozwala dzięki temu widzieć więcej i reagować szybciej. Jasne, białe światło o temperaturze barwowej 5800 K emitowane przez żarówki Philips Ultinon Pro5100 zapewnia lepszą widoczność, ułatwia dostrzeganie przeszkód i wyznaczanie idealnej linii jazdy. Ta optymalna temperatura barwowa nie męczy ani nie nadwyręża oczu, zapewniając kierowcom wygodniejszą i bezpieczniejszą jazdę nocą.

Philips Ultinon Pro9100

Retrofit LED Philips Ultinon Pro9100

Wyjątkowa widoczność dzięki światłu jaśniejszemu nawet o 350%!

 

Philips Ultinon Pro9100 wyposażone w technologię Lumileds LUXEON Altilon TopContactLED używaną wyłącznie przez producentów samochodów, oferują zoptymalizowaną spójność i wydajność oraz do 350% większą jasność niż minimalna norma prawna dla żarówek halogenowych. Dzięki ulepszonemu łączeniu diod LED i drobiazgowemu dopracowaniu produktu generują mocne, chłodne, białe światło, które zapewnia lepszą widoczność. Philips Ultinon Pro9100 osiąga zwiększoną wydajność dzięki najwyższej jakości diodom LED Lumileds LUXEON Altilon TopContact.

 

Seria Philips Ultinon Pro9100 charakteryzuje się temperaturą barwową do 5800K, która jest uznawana za najlepszą dla komfortowego widzenia nocą. Zmniejsza zmęczenie i ryzyko nadwyrężenia oczu, dzięki czemu jazda po zmroku staje się bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Rozmieszczenie chipów LED w żarówkach Philips Ultinon Pro9100 zapewnia światło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne kierowcy, na drodze, nie oślepiając nadjeżdżających pojazdów. Żarówki te są również wyposażone w funkcję SafeBeam, która ma zapewniać najlepszą użyteczną wiązkę i nieoślepiający wzór światła.

 

Żarówki Philips Ultinon Pro9100 to zaawansowana technologia w niewielkiej, ale wydajnej obudowie. Nowa, jednoczęściowa konstrukcja żarówki Philips Ultinon Pro9100 została stworzona z myślą o wydajności i łatwej obsłudze oraz szybkiej i bezproblemowej instalacji w samochodzie. Wbudowany sterownik oznacza koniec zmartwień o brak miejsca w obudowie reflektora, a niezwykle kompaktowa konstrukcja zapewnia zgodność z szeroką gamą modeli samochodów.

 

Philips Ultinon Pro9100 został zaprojektowany z myślą o trwałości. Dzięki takim funkcjom, jak systemy zarządzania ciepłem AirFlux+, AirBoost i AirCool, retrofity mogą działać nawet przez 5000 godzin. Żarówki Philips Ultinon Pro9100 mają certyfikat odporności IP na wnikanie pyłu i zachlapanie wodą, a ponadto są zgodne z normami przemysłu motoryzacyjnego EMI dotyczącymi zakłóceń elektromagnetycznych.

Renomowana jakość i większe bezpieczeństwo

Wszystkie nowe retrofity zostały zaprojektowane tak, aby nie przegrzewać się podczas pracy. Zastosowane systemy chłodzenia (m.in. wbudowane wentylatory) wyznaczają nowe kierunki w tej branży. Ich konstrukcja umożliwia szybkie odprowadzanie ciepła, przez co zawsze zachowują one optymalny poziom jasności. Wystarczają na dłużej, przez co nie trzeba ich tak często wymieniać.

 

Wszystkie nowe retrofity są uniwersalne i pasują do wielu modeli samochodów mieszcząc się nawet w małych reflektorach. Ich instalacja jest szybka i łatwa dla profesjonalnego mechanika. Dostępne są oczywiście odpowiednie materiały instruktażowe „krok po kroku” firmy Philips, a także listy kompatybilności. Dzięki współpracy z systemami elektrycznymi 12 V lub 24 V nowe modele retrofitów Philips są wszechstronne i pasują do większości typów samochodów.

 

Mimo tak dużej uniwersalności może się zdarzyć, że niektóre modele samochodów będą stanowić szczególne wyzwanie dla żarówek LED typu retrofit. Z myślą o takich sytuacjach dostępne są inteligentne akcesoria Philips, takie jak pierścienie adaptacyjne Philips Adapter i adaptery CANBus. Dzięki nim kierowcy mogą przejść na technologię LED w jeszcze większej liczbie modeli samochodów. Łatwo jest sprawdzić online, czy nowy retrofit będzie pasował od razu czy też potrzebne będą opcjonalne akcesoria LED od firmy Philips, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do samochodu.

 

Przypominamy, że produkty te nie mają na razie homologacji ECE na drogi publiczne w Polsce i powinny być używane wyłącznie poza nimi.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).