Nowe referencje filtrów kabinowych UFI i Sofima | MOTOFAKTOR

Nowe referencje filtrów kabinowych UFI i Sofima

W ofercie filtrów kabinowych marek UFI i Sofima pojawiło się łącznie 135 nowych referencji.

Katalogi marek UFI i Sofima na rynku aftermarket w regionie EMEA obecnie liczą 442 produktów przeznaczonych do kabin samochodów. 276 z nich to filtry przeciwpyłkowe wykonane z syntetycznego medium filtracyjnego z włókniny, zdolne do zatrzymywania ponad 90% cząsteczek o średnicy większej niż 2,5 μm, takich jak kurz czy pyłki.

 

Pozostałych 166 produktów to filtry wykonane z materiału filtracyjnego z włókniny z aktywnym węglem, które również pochłaniają gaz i nieprzyjemne zapachy oraz zapewniają lepszą ochronę wnętrza pojazdu.

 

Przez ostatnie trzy lata gama produktów Grupy UFI znacznie się powiększyła: obydwie marki wprowadziły na rynek 135 nowych produktów, zwiększając pokrycie europejskiego parku pojazdów do poziomu 98,5%.

 

Stężenie pyłków w atmosferze i występowanie różnego rodzaju szkodliwych cząsteczek, takich jak PM10 i PM2,5, są uzależnione od warunków pogodowych i położenia geograficznego. Natomiast poziom zanieczyszczenia wewnątrz pojazdu może być nawet sześciokrotnie większy niż na zewnątrz z powodu tzw. efektu tunelu. Niska jakość powietrza może powodować podczas jazdy alergie, bóle gardła, katar, zmniejszoną koncentrację, a nawet gorszą widoczność przez zaparowane szyby.

 

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed szkodliwymi cząsteczkami i zwiększenia wydajności klimatyzacji, Grupa UFI Filters zaleca regularną wymianę filtra kabinowego: co 15 tys. km – częściej na obszarach o szczególnym zanieczyszczeniu – albo co najmniej co 6 do 12 miesięcy. To zasadnicza czynność dla zdrowia i dla zapewnienia pełnego komfortu jazdy.

 

Źródło: UFI Filters

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).