Nowe oleje Wolf zgodne z normą Renault RN17 FE i RN17 | MOTOFAKTOR

Nowe oleje Wolf zgodne z normą Renault RN17 FE i RN17

person Redakcja 13/06/2020

Wolf Lubricants jest jednym z pierwszych niezależnych producentów, którzy wprowadzili na rynek oleje silnikowe dla pojazdów marki Renault, zgodne z normą RN17.

Nowe normy RN17 powstały w 2018 roku. Są skonsolidowaną i zmodyfikowaną wersją specyfikacji płynów RN0700, RN0710 i RN0720 oraz zapewniają proste i spójne rozwiązania dla dystrybutorów i warsztatów.

 

W tej dziedzinie Wolf Lubricants może zaoferować 2 nowe produkty: 65635 OFFICIALTECH 0W20 C5 RFE (aprobata RN17 FE) oraz 65637 OFFICIALTECH 5W30 C3 RN (aprobata RN17).

W czołówce technologii smarowania

OFFICIALTECH 0W20 C5 RFE to olej specjalnie opracowany do użytku w najnowszych silnikach wysokoprężnych Renault z filtrem cząstek stałych DPF, które wymagają oleju zgodnego z nową specyfikacją oszczędności paliwa RN17 FE firmy Renault, odpowiedni tylko dla silników dostosowanych pod kątem niższego zużycia paliwa. Ponadto można używać go we wszystkich silnikach wymagających zgodności ze specyfikacją ACEA low SAPS C5, która oferuje większą oszczędność paliwa niż ACEA C3.

OFFICIALTECH 0W20 C5 RFE

Z kolei specyfikacja RN17 została stworzona z myślą o nowoczesnych turbodoładowanych silnikach benzynowych z wtryskiem bezpośrednim (TGDI) i oferuje ochronę benzynowych filtrów cząstek stałych (GPF) w celu wydłużenia ich żywotności.

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 RN został poddany badaniom, które miały na celu zapewnienie odporności na utlenianie i zużycie mechanizmu rozrządu zaworowego oraz czystości tłoków na poziomie równym lub przewyższającym wymagania normy RN17. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu zaawansowanych dodatków chroniących wewnętrzne części silnika w warunkach podwyższonego ciśnienia i temperatury oraz przy wyższych tolerancjach.

 

Ponadto oleju OFFICIALTECH 5W30 C3 RN można używać również w pojazdach, w których wcześniej wymagane było stosowanie oleju zgodnego ze specyfikacją RN0700 i RN0710 – umożliwia to serwisowanie kilku modeli Dacia i Renault z wykorzystaniem tego specjalnego oleju OEM.

OFFICIALTECH 5W30 C3 RN

Nowa formuła zgodna z normą RN17 stanowi rozwinięcie wcześniejszego produktu Wolf Lubricants – 65629 OFFICIALTECH 5W30 C2/C3, który powstał błyskawicznie w marcu 2019 r., by spełnić wymagania tej normy jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnego procesu wydania aprobaty przez firmę Renault.

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C2/C3 pomyślnie przeszedł wszystkie badania zgodnie z normami homologacji Renault RN17, co zapewniło dystrybutorom i warsztatom wczesny dostęp do produktu spełniającego wymogi normy RN17, pozwalając im uzyskać przewagę konkurencyjną. Ten olej dla flot samochodów osobowych posiada również oficjalne aprobaty niemieckich producentów OEM: BMW Longlife-04, MB 229.52 i VW 505.00/505.01 oraz jest zgodny ze specyfikacjami firm GM i Fiat.

Opracowany dla rozwijającego się rynku

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 RN firmy Wolf Lubricants został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić wymagania normy 5W-30 mid SAPS (popiół siarczanowy, fosfor i siarka) service fill dla pojazdów benzynowych oraz z silnikiem Diesla EURO 6.

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 RN może także być stosowany we wszystkich silnikach benzynowych i wysokoprężnych firmy Renault z filtrem cząstek stałych (DPF) wprowadzonych na rynek europejski od końca 2018 r. W przyszłości ten segment będzie się znacząco rozwijał – szczególnie w Europie Zachodniej, gdzie liczba flagowych silników Renault serii K9K wynosi już ponad 10 milionów jednostek. Ten innowacyjny olej silnikowy może być stosowany również w wielu innych silnikach wiodących producentów OEM, takich jak Nissan i Dacia.

Nieustannie pracujemy nad dostarczaniem naszym klientom środków smarnych o wysokich parametrach, które spełniają lub przewyższają normy wiodących producentów OEM w przemyśle motoryzacyjnym. Te najnowsze formuły to kolejny przykład tego, jak mocno przykładamy się do tworzenia produktów na rozwijający się rynek europejski oraz spełniania rygorystycznych wymogów aprobat OEM. Wolf Lubricants to zaufany globalny dostawca olejów silnikowych wysokiej jakości – czy to dla samochodów drogowych marki Renault, czy też dla najbardziej wymagających modeli wyczynowych w sportach motorowych. Ivan Roekens kierownik działu badań i rozwoju Wolf Oil Corporation

Nowe formuły Wolf Lubricants zgodne z normami RN17 FE I RN17

65635 OFFICIALTECH 0W20 C5 RFE (aprobata RN17 FE) to syntetyczny olej silnikowy o wyjątkowo niskiej lepkości, dzięki któremu silniki są w stanie uzyskać dużą oszczędność paliwa. Ten olej silnikowy zapewnia zarówno optymalną ochronę przed zużyciem, jak i czystość silnika. Będzie dostępny od czerwca 2020 r.

 

65637 OFFICIALTECH 5W30 C3 RN (zgodny z normą RN17) to syntetyczny olej silnikowy, który gwarantuje czystszą i bardziej efektywną pracę silnika bez skracania okresu między wymianami. Zostanie wprowadzony na rynek w czerwcu 2020 r.

 

Źródło: Wolf Oil Corporation

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).