Nowe narzędzie Meyle z tutorialem wideo | MOTOFAKTOR

Nowe narzędzie Meyle z tutorialem wideo

person Adrian Januszkiewicz 26/10/2018

Nowe narzędzie hamburskiego producenta Meyle pomaga warsztatom podczas profesjonalnego płukania obiegu chłodzenia.

Za pomocą narzędzia, które firma Meyle oferuje we współpracy z partnerem produkującym wysokiej jakości narzędzia HaZet, można czyścić układ chłodzenia przy użyciu wody i sprężonego powietrza – bez użycia agresywnych środków chemicznych i czyszczących. Narzędzie pasuje do pięciu średnic węża (19, 29, 32, 36,5 i 40 mm), dzięki czemu znajduje uniwersalne zastosowanie do licznych prac przy pojazdach w codziennym funkcjonowaniu warsztatu.

 

W nowym filmie wideo wyjaśnione zostały poszczególne etapy płukania obiegu chłodzenia. Ponieważ: zanieczyszczenia układu chłodzenia i pęcherzyki powietrza obniżają wydajność chłodzenia i mogą prowadzić do poważnych skutków, takich jak np. uszkodzenie uszczelnienia pierścieniem ślizgowym pompy wody. Dlatego układ chłodzenia należy regularnie i profesjonalnie płukać, najpóźniej podczas wymiany pompy wody. Dodatkowo kierowcy korzystają ze gwarancji w przypadku pomp wody Meyle tylko gdy przed montażem obieg chłodzenia został wypłukany. Regularne płukanie jest ponadto podstawą długiej trwałości produktu.

 

W nowym tutorialu wideo hamburski producent wyjaśnia pięć prostych etapów czyszczenia obiegu chłodzenia silnika. Najpierw należy schłodzić silnik i spuścić płyn chłodniczy. W kolejnym etapie następuje płukanie kolejno chłodnicy, bloku silnika i, jeśli to możliwe, wymiennika ciepła. W ten sposób z układu usuwane są osady i cząstki stałe, które gromadzą się przez lata i w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpływać na sprawność układu.

 

Na koniec należy napełnić układ chłodzenia nowym płynem chłodniczym, odpowietrzyć go i system będzie ponownie w pełni sprawny.

 

Dzięki przemyślanym szczegółom, takim jak odporne na zużycie uszczelnienie pierścieniem ślizgowym SiC/SiC znajdującym zastosowanie w niemal wszystkich pompach wody Meyle-Original oraz łożysko pompy wody o maksymalnym obciążeniu, pompy wody Meyle są wyjątkowo niezawodne. Z tego powodu firma Meyle udziela na wszystkie pompy wody dodatkową gwarancję na 100 000 mil przebiegu, natomiast w przypadku pomp wody Meyle-HD dodatkowo 4-letnią gwarancję. Warunkiem gwarancji jest płukanie układu chłodzenia.

 

Tutorial wideo prezentujemy poniżej:

Dodatkowe informacje na temat narzędzia znajdują się pod linkiem.

 

Narzędzie do płukania układu chłodzenia Meyle zostało zaprezentowane na targach Automechanika 2018 i jest już dostępne pod numerem części Meyle 999 990 0001.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).