Nowe lampy robocze Philips | MOTOFAKTOR

Nowe lampy robocze Philips

person Redakcja 3/10/2018

Lumileds Poland oferuje profesjonalne lampy robocze, które od wielu lat znajdują szerokie zastosowanie w warsztatach samochodowych.

Najnowsze trzy propozycje zaprezentowane podczas tegorocznych targów Automechanika we Frankfurcie to modele RCH5S, RCH25 i PJH10.

 

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania i praktyczne sugestie mechaników Lumileds systematycznie modyfikuje i poszerza linię lamp roboczych marki Philips. Zmianom ulegają przede wszystkim wykorzystywane technologie – dziś standardem źródła światła są wydajne diody LED, zaś niepraktyczny kabel sieciowy zastąpiony został bezprzewodowym zasilaniem. Niemniej ważne jest zabezpieczenie samej konstrukcji przed specyficznymi warunkami panującymi w warsztacie. Dodatkowo, nowe lampy robocze marki Philips posiadają szereg funkcji przydatnych w codziennej pracy mechanika.

 

Większość oferowanych na rynku lamp wyposażonych jest w dwa tryby świecenia – maksymalnie jasny Boost i „przygaszony” EcoMode. Nowe propozycje marki Philips oferują bardziej elastyczne rozwiązanie, np. w modelu PJH10 tryb świecenia można stopniowo regulować w zakresie od 100 do 1000 lumenów.

Kolejnym wyróżnikiem nowych lamp roboczych marki Philips są wysokiej jakości diody LED o temperaturze barwowej 6000 K. Tym samym zapewniają efektywne oświetlenie, barwą zbliżone do naturalnego, białego światła. Takie warunki są bardziej przyjazne dla ludzkiego wzroku, co podczas pracy doceni każdy mechanik. Co więcej, modele Philips RCH5S i RCH25 posiadają dodatkowe oświetlenie punktowe.

 

Obie lampy łączy jeszcze jedno rozwiązanie – wspólna stacja dokująca. W przypadku modelu RCH5S pełne ładowanie zajmuje mniej niż 2,5 godziny, co zapewnia do 12 godzin ciągłej pracy w trybie EcoMode. Dla lampy RCH25 wartości te wynoszą odpowiednio 3,5 i 10 godzin, zaś dla PJH10 4,5 i 12 godzin. W ostatnim przypadku do ładowania służy przewód mikro-USB, co zapewnia jeszcze większą swobodę jej wykorzystania. Wszystkie konstrukcje wyposażono we wskaźnik naładowania akumulatora.

Usterka w samochodzie może zostać zdiagnozowana w bardzo różnych, często trudno dostępnych miejscach. Dla większego komfortu pracy w takich warunkach wszystkie modele lamp roboczych marki Philips mają praktyczne mocowanie w postaci wbudowanego magnesu. Dodatkowo w RCH5S i RCH25 można skorzystać z obrotowego – 360 stopni – haczyka.

 

Ostatnią cechą każdej z lamp roboczych marki Philips jest konstrukcja obudowy. Z jednej strony musi zapewniać ergonomię użytkowania, stąd wykonuje się ją z tworzyw sztucznych gwarantujących pewne trzymanie w dłoni niejednokrotnie zabrudzonej smarami czy olejami. Z drugiej, sama obudowa musi być odporna na tego typu zabrudzenia. Ponadto, w warsztacie bardzo łatwo może dojść do zalania np. rozpuszczalnikiem lub zakurzenia drobnym pyłem powstającym podczas szlifowania. Nowe lampy robocze marki Philips są zgodne z najwyższym stopniem ochrony IP68.

 

Innym zagrożeniem dla konstrukcji może być upuszczenie lampy, np. do kanału. W tej sytuacji obudowa powinna być oporna także na uderzenie o twarde podłoże. Pod tym względem nowe lampy RCH5S, RCH25 i PJH10 spełniają międzynarodową normę IK09, co gwarantuje „bezpieczny” upadek narzędzia z wysokości 1,5 metra.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).