Nowe lampy OSRAM do Forda Fiesty i VW Amaroka | MOTOFAKTOR

Nowe lampy OSRAM do Forda Fiesty i VW Amaroka

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2020

Firma OSRAM kolejny raz poszerzyła gamę świateł LED o tylne lampy do Forda Fiesty Mk 7 i reflektory do Volkswagena Amaroka.

Tylne lampy do Fiesty, produkowanej w latach 2013-2017, są w całości oparte na LED, co znaczy, że wszystkie ich funkcje – światła pozycyjne, stopu, cofania, kierunkowskazy i przeciwmgłowe realizowane są przy pomocy diod. Montaż jest bardzo prosty – wystarczy odkręcić dwa wkręty widoczne po otwarciu pokrywy bagażnika i jeden plastikowy wkręt od strony bagażnika, a następnie wypiąć fabryczną lampę.

 

Instalacja LEDriving odbywa się w odwrotnej kolejności. Światła do Forda Fiesty Mk 7 mają homologację do użytku na drogach publicznych, jest to więc w pełni legalna modernizacja samochodu. Lampy są odporne na wodę, kurz, promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, a także na wibracje i wstrząsy. Zużywają do 80% mniej energii niż tradycyjne produkty, a przy tym odmieniają wygląd samochodu. Dzięki temu, że światła stopu zapalają się zauważalnie szybciej niż w reflektorach wyposażonych w żarówki zwiększa się bezpieczeństwo jazdy.

 

Kolejna z nowości to reflektory LEDriving do Volkswagena Amaroka. Podobnie jak światła do Fiesty, także one oparte są w całości na diodach i pełnią funkcję świateł do jazdy dziennej, pozycyjnych, mijania, drogowych oraz dynamicznych kierunkowskazów. Mocne i trwałe LEDy generują światło o temperaturze barwowej 6500 K, co oznacza, że jest ono dwukrotnie bielsze w porównaniu do reflektorów halogenowych.

 

Światło jest także znacznie jaśniejsze – nawet do 200% w odniesieniu do minimalnych wymagań norm ECE, a zasięg reflektorów może osiągnąć do 200 m. Lampy LEDriving do Volkswagena Amaroka skonstruowano w taki sposób, by nie było widać pojedynczych diod, co zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd, lecz także jednorodny rozsył światła. Reflektory są odporne na użytkowanie w terenie czy mycie pod wysokim ciśnieniem, o czym świadczy stopień ochrony IP69K.

 

Oba nowe produkty spełniają wymagania norm ECE, a producent udziela na nie dwuletniej gwarancji.

 

Źródło: OSRAM

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).