Nowe kierunkowe klocki hamulcowe Jurid | MOTOFAKTOR

Nowe kierunkowe klocki hamulcowe Jurid

person Adrian Januszkiewicz 27/11/2018

Do gamy produktowej marki Jurid, należącej do Federal-Mogul, zostały wprowadzone nowe kierunkowe klocki hamulcowe zrobione w technologii NVH.

Technologie redukujące poziomy hałasu, wibracji i uciążliwości w eksploatacji (NVH) mają dla producentów pojazdów coraz większe znaczenie. To efekt rosnących oczekiwań klientów oraz coraz większej popularności hybryd i pojazdów elektrycznych. Brak hałasu i drgań generowanych przez tradycyjne układy napędowe z silnikami spalinowymi prowadzą do konieczności opracowania cichszych i sprawniej działających rozwiązań. Dotyczy to zwłaszcza układu hamulcowego.

 

W odpowiedzi na wspomniane zmiany Federal-Mogul Motorparts wprowadził nową gamę kierunkowych klocków hamulcowych Jurid, ograniczających poziomy NVH. Nowe asymetryczne klocki hamulcowe stykają się z tarczą pod kątem, co znacznie ogranicza wibracje i hałas, bez negatywnego wpływu na skuteczność hamowania. Wymienione korzyści można uzyskać na dwa sposoby – poprzez fazowanie powierzchni ciernej lub wykonanie otworu na podkładce ustalającej klocka hamulcowego, redukującej hałas.

Redukcja poziomów NVH jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza w odniesieniu do rozwijającego się rynku pojazdów hybrydowych i elektrycznych, czego przykładem jest opracowanie kierunkowych klocków hamulcowych Jurid. Wprowadzamy na rynek najnowsze rozwiązania wraz ze wsparciem technicznym oraz poradnikami montażowymi. Oferowanie najnowszych produktów i dzielenie się z klientami kompleksową wiedzą branżową ma dla nas duże znaczenie. Gozde Kirali Brand Manager Braking z Federal-Mogul Motorparts EMEA

 

Nową gamę klocków kierunkowych Jurid tworzy 37 referencji, które powstały z myślą o łatwym doborze do pojazdu i montażu. Klocki kierunkowe Jurid są oznaczone strzałką lub literą, informującą po której stronie pojazdu muszą być zamontowane. W przypadku fazowanych klocków kierunkowych, największa sfazowana krawędź klocka powinna jako pierwsza wchodzić w kontakt z tarczą hamulcową. W przypadku klocków posiadających półkoliste lub sierpowate wycięcie na tylnej podkładce klocka hamulcowego, która redukuje hałas, zmodyfikowana część powinna być po stronie krawędzi prowadzącej, która jako pierwsza dotyka tarczy podczas hamowania.

Nowe klocki Jurid powstały z myślą o osobach, które na co dzień zajmują się serwisem pojazdów. W tym celu Federal-Mogul Motorparts przygotował film instruktażowy, ułatwiający montaż klocków kierunkowych:

Jurid ma zasłużoną i ugruntowaną pozycję w zakresie opracowania, produkcji i wprowadzania na rynek innowacyjnych układów hamulcowych, materiałów ciernych i technik wytwarzania. Jesteśmy przekonani, że asymetryczne klocki hamulcowe Jurid są praktycznym i wprowadzonym we właściwym momencie rozwiązaniem, które odpowiada na potrzeby zmieniającego się rynku. Gozde Kirali

 

Źródło: Federal-Mogul

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).