Nowe bieżniki SmartWork od Hankook do jazdy po drogach i w terenie | MOTOFAKTOR

Nowe bieżniki SmartWork od Hankook do jazdy po drogach i w terenie

person Adrian Januszkiewicz 4/10/2018

Nowe bieżniki do jazdy po drogach, jak i w terenie uzupełniają istniejącą linię opon stosowanych na placach budowy, Hankook SmartWork.

Nowe bieżniki linii Hankook SmartWork: AM11, DM11 i TM11 zostały stworzone specjalnie z myślą o pojazdach mających zastosowanie na placach budowy, które służą do transportu surowców, kruszyw czy odpadów i tym samym pokonują większość trasy po utwardzonych drogach. Opony na oś sterującą, napędową i do naczep gwarantują zarówno długą żywotność na drogach i wysoką trakcję przy użytkowaniu typu off-road.. Zapewnia to nie tylko konstrukcja bieżnika dostosowana do wszystkich pozycji osi, ale również stworzona specjalnie w tym celu mieszanka gumy.

 

SmartWork AM11 na oś sterującą lub do zastosowania na wszystkich osiach, posiada trzy bardzo szerokie, odprowadzające wodę rowki w kształcie zygzaka. Specjalne wypustki w rowkach bieżnika zapobiegają gromadzeniu się kamieni. Kątowy wzór zapewnia optymalną trakcję, a fazowane krawędzie klocków i specjalne lamele zwiększają stabilność i gwarantują skuteczne hamowanie oraz kontrolę nad pojazdem. SmartWork AM11 posiada ponadto zamkniętą konstrukcję barków, co również wpływa korzystnie na stabilność jazdy, prowadzenie boczne oraz długość życia opony.

Opony do naczep TM11 różnią się od SmartWork AM11 półotwartą konstrukcją barków. Rowki poprzeczne zwiększają trakcję zwłaszcza na pokrytych błotem czy śniegiem drogach oraz na placach budowy. Zarówno SmartWork AM11, jak również SmartWork TM11 posiadają oznaczenia M+S.

Dla osi napędowej dostępny jest bieżnik SmartWork DM11. Profil w kształcie litery V gwarantuje skuteczne odprowadzanie błota i wody podczas jazdy po placu budowy. Mostki łączące centralne klocki bieżnika SmartWork DM11 zapewniają wysoką stabilność, wysokie osiągi podczas jazdy na wprost oraz rozproszenie sił działających na poszczególne klocki bieżnika, zwiększając tym samym trwałość opony. Dzięki trójwymiarowym lamelom zwiększona jest przyczepność. Zgodnie z symbolem śnieżynki SmartWork DM11 może być użytkowany w trudnych warunkach zimowych.

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).