Automatyczne wyłączniki z gamy Elparts od Herth+Buss | MOTOFAKTOR

Automatyczne wyłączniki z gamy Elparts od Herth+Buss

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2018

Oferta Herth+Buss w gamie Elparts została rozszerzona o nowe automatyczne wyłączniki, które mogą być pomocne w przypadku awarii bezpieczników w pojeździe.

Wymagania dotyczące dostępności i bezpieczeństwa pojazdów używanych do transportu towarów i pasażerów stale rosną. Tam, gdzie bezpieczniki były najlepszym wyborem do ochrony obwodów i kabli, dzisiaj coraz częściej instalowane są automatyczne wyłączniki. Jeśli dojdzie do przeciążenia, tradycyjny bezpiecznik będzie wybuchał i wymagał wymiany. Jednak w przypadku korzystania z nowych wyłączników automatycznych Herth+Buss wyposażonych w przyciski resetowania, wyłączony automatyczny wyłącznik można natychmiast rozpoznać po odstającym przycisku. Po zidentyfikowaniu można go zresetować bez opóźnień, dzięki czemu można wznowić podróż, gdy tylko przyczyna błędu zostanie usunięta. Wymienne bezpieczniki nie są już dzięki temu wymagane.

Automatyczne wyłączniki od 5 A do 200 A do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych

Wyłączniki automatyczne Herth+Buss MINI (50295690, -696) są zaprojektowane dla prądów znamionowych do 30 A i są używane w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych. Podobnie jak normalne bezpieczniki MINI, automatyczne wyłączniki mogą być łatwo podłączone na miejsce, a specjalne narzędzia nie są potrzebne do montażu. Automatyczne wyłączniki są dostępne w wersjach z prądem znamionowym 5 A, 7,5 A, 10 A, 15 A, 20 A i 30 A dla napięcia 12-24 V.

 

Automatyczne wyłączniki w zakresie wysokoprądowym (50295734, -767) są zaprojektowane dla prądów znamionowych do 200 A. Stanowią one alternatywę dla wariantów wysokoprądowych, takich jak bezpieczniki MEGA i CF8. Te automatyczne wyłączniki są stosowane głównie w pojazdach ciężarowych, autobusach, przyczepach mieszkalnych, pojazdach ratunkowych, łodziach itp., gdzie chronią alternatory/generatory, windy platformowe, falowniki, systemy audio, wciągarki kotwiczne i inne główne odbiorniki. W tym przypadku również nie są wymagane żadne specjalne narzędzia. Automatyczne wyłączniki do pojazdów użytkowych są dostępne w ofercie Elparts w wariancie prądu znamionowego 50 A, 60 A, 80 A, 100 A, 150 A i 200 A dla napięcia do 42 V.

 

Przy wyższym napięciu do 48 V są one dostępne w wersjach 60 A, 100 A i 150 A.

 

Ponadto automatyczne wyłączniki mogą być stosowane w aplikacjach rolniczych i leśnych, w których wady techniczne mogą również powodować kosztowne przestoje. Ponadto takie awarie mogą doprowadzić do zatrzymania całego łańcucha zbiorów i poważnego pogorszenia ich jakości.

 

Źródło: Herth+Buss

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).