Nowa usługa Santander Consumer Multirent - AutoSalon | MOTOFAKTOR

Nowa usługa Santander Consumer Multirent - AutoSalon

person Adrian Januszkiewicz 23/11/2020

Santander Consumer Multirent uruchomił usługę AutoSalon, która pozwala jednocześnie wybrać pojazd i sposób jego finansowania w procesie online.

„Kup auto w salonie… w swoim salonie. W leasingu przez internet.” – w ten sposób Santander Consumer Multirent opisuje swoją nową platformę AutoSalon, na której przedsiębiorcy wybiorą dla siebie pojazd z bogatej, szczegółowo opisanej oferty najlepszych dealerów samochodowych z całej Polski. Jednocześnie w tym samym miejscu, po wybraniu konkretnego auta, zostają im zaprezentowane opcje finansowania leasingiem, w wariantach dopasowanych do ich potrzeb i możliwości. Cały proces aż do złożenia wniosku leasingowego prowadzony jest na portalu.

 

Również podpisanie umowy może odbyć się zdalnie poprzez dostępne komunikatory. Do dealera wybierze się dopiero, aby odebrać swoje auto lub zostanie ono dostarczone do niego pod dom po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dealerem. Na każdym etapie klient ma możliwość skorzystania ze wsparcia dedykowanego doradcy, kontaktując się z nim telefonicznie.

 

Nowa usługa odpowiada na zmieniające się potrzeby właścicieli firm, co potwierdzają wyniki badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Multirent na potrzeby raportu „Auto w sieci”. Według nich już co trzeci przedsiębiorca chciałby kupić pojazd całkowicie zdalnie (28%). Ponadto ponad połowa z nich chętnie od razu sfinansowałaby go w ten sam sposób (61%). W kolejnym etapie, poza samochodami – nowymi i używanymi, zarówno osobowymi jak i dostawczymi do 3,5 t, w serwisie ofertę dla siebie znajdą również miłośnicy motocykli czy skuterów. Baza pojazdów w usłudze AutoSalon jest na bieżąco aktualizowana.

Z badań wynika, że ponad jedna trzecia klientów chętnie kupiłaby samochód przez internet, a najbardziej ufa prezentacjom salonów dealerskich. My nie tylko odpowiadamy na te, ale wyprzedzamy kolejne potrzeby – dajemy klientom dostęp do szerokiej oferty najlepszych i sprawdzonych dealerów, których znamy od lat oraz całkowicie zdalny proces wyboru i finalizacji finansowania auta. Jeszcze nigdy cały proces nie był tak szybki, prosty i wygodny. Jesteśmy przekonani, że klienci pokochają to innowacyjne rozwiązanie. Monika Kasprzyk Dyrektor Działu Zdalnych Kanałów Sprzedaży z Santander Consumer Multirent

 

W zakładce AutoSalon na stronie www.scmultirent.pl klient w pierwszej kolejności wybiera najlepiej odpowiadający jego potrzebom pojazd – te są szczegółowo opisane. W kolejnym kroku, szybko i przejrzyście można wybrać optymalny sposób finansowania. Proces jest zautomatyzowany, nie wymaga podawania wielu danych.

 

Daje klientowi również możliwość wyboru produktów dodatkowych takich jak ubezpieczenia w różnych wariantach, a także kartę paliwową. Po zakończeniu całego procesu z klientem kontaktuje się Doradca Santander Consumer Multirent i umawia spotkanie, na którym podpisywana jest umowa, a następnie odbiór pojazdu.

Coraz większa popularność zakupów online, w tym produktów luksusowych, do jakich należą samochody sprawia, że jako firma nowoczesna i skupiona na rozwiązaniach dla klientów, chcemy szybciej niż inni trafić w ich potrzeby i oczekiwania. I to właśnie dlatego dziś proponujemy im usługę wyjątkową pod każdym względem. Klient może wybrać wymarzony samochód i otrzymać automatycznie najlepszą dla niego ofertę finansowania przez internet, bez wychodzenia z domu. Marta Kozłowska Dyrektor Działu Produktu i Zarządzania Procesami Na Rynku Samochodowym

 

Trend wprowadzania sprzedaży online w powiązaniu z finansowaniem w branży motoryzacyjnej jest coraz powszechniejszy zarówno w USA, jak i w Europie. Według badań przeprowadzonych przez Cox Automotive w Wielkiej Brytanii, 60% tamtejszych dealerów twierdzi, że będzie w stanie oferować transakcje cyfrowe w ciągu dwóch lat. Jak zauważają niezależni branżowi eksperci, w 2035 roku to przede wszystkim leasing stanowić ma największy i najsolidniejszy fundament wzrostu w usługach finansowych związanych z rynkiem automotive.

 

Na podobną przyszłość wskazują wyniki badania Santander Consumer Multirent opublikowane w raporcie „Auto w sieci”. Według nich aż 93% polskich przedsiębiorców bierze pod uwagę skorzystanie z leasingu, gdy pojawia się potrzeba wymiany firmowego samochodu. Wiąże się to między innymi ze zmianą preferencji konsumentów, którzy coraz częściej odchodzą od posiadania pojazdów na rzecz ich użytkowania.

 

Badanie na potrzeby raportu „Auto w sieci” zostało zrealizowane na reprezentatywnej grupie przedsiębiorców – klientów Santander Consumer Multirent, za pomocą standaryzowanego wywiadu telefonicznego wspieranego komputerowo w sierpniu 2020 r., n=404.

 

Źródło: Santander Consumer Multirent

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).