Nowa opona slick General Tire dla serii Euro NASCAR | MOTOFAKTOR

Nowa opona slick General Tire dla serii Euro NASCAR

person Adrian Januszkiewicz 26/03/2020

General Tire zaprezentował nowe opony slick na sezon 2020 wyścigów NASCAR Whelen Euro Series (NWES).

Najnowsza specyfikacja opon, w rozmiarze 300/700 R15, bazuje na sukcesie serii 2019, aby jeszcze bardziej poprawić osiągi i właściwości jezdne, a przede wszystkim zwiększyć trwałość. Podczas opracowywania nowej opony, była ona testowana w różnych warunkach i na różnych torach, aby zapewnić, że ulepszenia w pełni spełniają wymagania w nowym sezonie.

Nowe opona General Tire slick na sezon NASCAR Whelen Euro Series (NWES) 2020

General Tire zawarł w 2019 r. z NWES sześcioletnią umowę jako Oficjalny Partner – Dostawca Opon, oferując zespołom i kierowcom doświadczenie firmy zdobyte na torach wyścigowych. Opony są produkowane w Indianie, w USA, gdzie od 1988 roku przygotowywane są opony dla NASCAR. Doświadczenie firmy w zakresie opon wyścigowych rozpoczęło się w 1957 roku i było rozwijane, aż do stania się przez General Tire największym producentem opon wyścigowych na świecie.

Byliśmy zachwyceni wynikami w naszym pierwszym sezonie, opony spisały się wyjątkowo dobrze w bardzo trudnych warunkach. Mieliśmy zaszczyt być świadkami kilku niezwykle ekscytujących wyścigów. Specjalny dział firmy General Tire zajmujący się sportami motorowymi opracowuje i produkuje opony wyścigowe na trzy zmiany dziennie, sześć dni w tygodniu, dzięki czemu możemy zaoferować najlepsze ogumienie na nadchodzący sezon NWES. Nowa opona slick NWES GT ma poprawione parametry i została przygotowana w odpowiedzi na zmiany w specyfikacji samochodów oraz z uwzględnieniem danych z wyścigów i opinii kierowców z poprzedniego sezonu. Martin Heckers szef General Tire Motorsport
Najnowsza specyfikacja opon slick bazuje na sukcesie serii 2019, aby jeszcze bardziej zwiększyć osiągi i właściwości jezdne oraz trwałość
Bardzo się cieszymy na sezon 2020 i nie możemy się doczekać, aż samochody trafią na tory w Europie. Martin Heckers

 

Przepisy NWES są bardzo wymagające dla dostawcy opon, które muszą zapewniać nie tylko wysokie osiągi, ale również muszą być trwałe i efektywne, ponieważ kierowcy mogą ścigać się na maksymalnie czterech oponach w pełnym wyścigu, włącznie z kwalifikacjami. Kierowcy muszą również ponownie użyć dwóch z tych opon podczas następnych zawodów. Podobnie jak w 2019 roku, zespoły NWES będą musiały zarządzać maksymalnie 20 oponami na kierowcę w trakcie całego sezonu.

General Tire jest idealnym partnerem w zakresie opon do tej serii, firma posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie wyścigów i doskonałe produkty. Wszyscy jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych opon w 2020 r. w celu dalszego zwiększania doświadczenia wyścigowego zarówno dla kierowców, jak i kibiców. Muszę przyznać, że nasze wymagania dotyczące opon wyścigowych o wysokich osiągach i wyjątkowej trwałości były bardzo trudnym wyzwaniem, z którym General Tire doskonale sobie poradziło. Jerome Galpin Prezes NWES – dyrektor generalny

 

Nowe opony General Tire NWES GT mają zadebiutować na pierwszym wyścigu w sezonie. Pierwsze eliminacje w 2020 roku miały się odbyć na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Ze względu na epidemię koronawirusa, organizator (NWES) podjął decyzję o przesunięciu terminu startu wyścigów (planowanego na 6 – 7 czerwca 2020 roku), aby przestrzegać zawieszenia wydarzeń sportowych co najmniej do 30 czerwca 2020 roku. NASCAR Whelen Euro Series będzie nadal monitorować sytuację na świecie i w razie potrzeby dostarczać na bieżąco aktualizacje terminów.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).