Nowa opona Continental do elektrycznych autobusów miejskich

person Redakcja 9/04/2019

Continental wprowadza na rynek pierwsze opony przeznaczone do autobusów miejskich z napędem elektrycznym.

Nowy model Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 charakteryzuje zwiększony indeks nośności nawet do ośmiu ton na każdą oś, czyli o 0,5 tony większy niż standardowy dla tego rozmiaru opon. Ogumienie jest dostosowane nie tylko do zwiększonej za sprawą ciężkich akumulatorów masy pojazdu, ale też natychmiastowego dostępnego momentu obrotowego.

 

Elektromobilność zyskuje coraz większą popularność w sektorze transportu publicznego. Miasta na całym świecie sukcesywnie rozbudowują swoje floty pojazdów niskoemisyjnych. Rodzi to nowe wyzwania w zakresie ogumienia, które musi jednocześnie zapewniać przyczepność, wytrzymałość i ponadprzeciętną zdolność do przenoszenia obciążeń. W odpowiedzi na te nowe potrzeby Continental opracował najnowsze opony na wszystkie osie Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 154/148J (156/150F).

 

Nowe opony Conti Urban HA3 przeznaczone do elektrycznych autobusów powstały w oparciu o doświadczenie, które zdobywaliśmy we współpracy z producentami pojazdów użytkowych i miejskimi przedsiębiorstwami autobusowymi. Dzięki zrównoważonym właściwościom stanowią bezpieczne, wygodne i oszczędne rozwiązanie wspierające elektromobilność w ruchu miejskim. Lutz Stäbner Head of Product Management for Continental Truck and Bus Tires w regionie EMEA

 

Dzięki wyjątkowo wytrzymałej gęstej siatce grubszych drutów opasania opony Conti Urban HA3 mają zwiększony indeks nośności. Posiadają również solidny, trwały bieżnik o dużej zawartości kauczuku naturalnego, co zwiększa jego odporność na ścieranie, przecięcia, pęknięcia i wyszczerbienia. Wzmocnione ściany boczne sprawiają, że opony Conti Urban HA3 są odporne na częsty kontakt z krawężnikami. Wszystko to zapewnia dłuższą żywotność oraz optymalne wykorzystanie pełnego potencjału opony. Specjalny kontur opon do autobusów miejskich dodatkowo zwiększa trwałość i równomierność ich zużycia. Natomiast szeroki bieżnik zapewnia znakomitą stabilność przy pokonywaniu zakrętów dla maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu miejskim. Gęsto rozmieszczone zachodzące na siebie lamele gwarantują optymalną przyczepność i panowanie nad pojazdem nawet na bardzo mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji opon. Wpływają także na obniżenie poziomu hałasu, a także lepszy komfort jazdy. Ponadto opony Conti Urban HA3 posiadają symbol płatka śniegu na tle góry z trzema szczytami (3PMSF), co oznacza, że nadają się do jazdy przez cały rok w wielu częściach Europy.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl