Nowa kategoria na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Nowa kategoria na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Redakcja 24/02/2022

Każdej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników towarzyszą nowe atrakcje i wyzwania. Tym razem jest to nowa kategoria – Młody Mechanik Motocyklowy.

Mechanik motocyklowy to bardzo potrzebny, ale nieco zapomniany zawód. Dużo mówi się i pisze o mechanikach samochodów osobowych, nieco mniej uwagi poświęca się specjalistom od pojazdów ciężarowych. O mechanikach motocyklowych słyszy się niewiele. Z tego powodu organizatorzy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zdecydowali się na włączenie do nich nowej kategorii – Młody Mechanik Motocyklowy.

 

Rosnąca popularność jednośladów motywuje do promowania zawodu mechanika motocyklowego, a młodym ludziom daje szansę na specjalizację w tej właśnie dziedzinie. Motocykl to przecież także podzespoły, opony, środki smarowe czy filtry, a ich sprawność ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo. Motocykl to nie tylko coraz częściej wybierany środek transportu, ale to także maszyna wykorzystywana w sporcie.

Branża motocyklowa potrzebuje wszechstronnie wykształconych mechaników motocyklowych. W tej branży potrzebni są młodzi, wykształceni ludzie. Współczesne motocykle to coraz bardziej skomplikowane konstrukcje, wymagające świeżego spojrzenia i szczegółowej wiedzy technicznej. Bartosz Zmarzlik polski żużlowiec, dwukrotny indywidualny mistrz świata, ambasador kategorii Młody Mechanik Motocyklowy i marki PLATINUM ORLEN OIL

 

W ramach kategorii Młody Mechanik Motocyklowy uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać swój udział w dwuosobowych zespołach. Materiały edukacyjne, które pomogą im zgłębić tajniki mechaniki i serwisowania motocykli będą dostępne w Akademii Młodego Mechanika.

Zdecydowaliśmy się włączyć tę kategorię do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, aby pokazać młodym ludziom, że to kolejna ścieżka rozwoju i specjalizacji, którą warto pójść. Wiedza o serwisowaniu motocykli to szansa na wzbogacenie usług warsztatu, który na co dzień obsługuje samochody osobowe. Motywujemy więc młodych ludzi, by spróbowali swoich sił w tej dziedzinie. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Zapisy do XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników już ruszyły, zainteresowani mogą zgłaszać swoje zespoły przez stronę mistrzostwamechanikow.pl lub akademiamlodegomechanika.pl. Zachęcamy do udziału!

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce, w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.
Kategorię Młody Mechanik Motocyklowy wspierają : Yamaha – producent motocykli i skuterów, 3MM Racing Academy – organizator kursów i szkoleń motocyklowych, sieć salonów sprzedaży Pit Bike & Mini Cross, oferująca m.in. mini cross’y dla dzieci, a także profesjonalne pit biki dla doświadczonych i wymagających zawodników marek PitBike MRF i Pit Bike YCF oraz akcesoria motocyklowe oraz KAYO – producent kładów i pit bike’ów.

 

Partnerem strategicznym Mistrzostw jest PLATINUM ORLEN OIL. Partnerami Mistrzostw są: FILTRON, Grupa Topex, NEO Tools, GRAPHITE, VARTA, ZF Aftermarket, TRW, SACHS, febi bilstein, John Deere, TÜV SÜD Polska, BOŚ Bank, PRE Biel, Overcome, Google For Education, GoCloud.pl, Dell Technologies, RNEW, Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń BETiS, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, Grupa DBK, TEC 2000, 3MM Racing, Yamaha, Pit Bike, LOCO, LCO, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Fortus Auto, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Duda Motorsport, Hydrogen Poland, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

 

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, są patronaty honorowe: Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PARP, ARiMR, KRUS, KOWR, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodowych.

 

Źródło: OMM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).