Nowa gama olejów Total Quartz Xtra | MOTOFAKTOR

Nowa gama olejów Total Quartz Xtra

person Redakcja 20/10/2020

Po wprowadzeniu na rynek opakowań o zupełnie nowej konstrukcji, Total udostępnia najnowocześniejsze składy swoich środków smarnych.

Słuchanie potrzeb rynku

W branży motoryzacyjnej rośnie liczba pojazdów elektrycznych, od miękkich hybryd (tzw. MHEV, 48 V) po hybrydy tradycyjne i plug-in. Ponadto najnowsze silniki spalinowe wykorzystują nowe technologie wtrysku paliwa i oczyszczania spalin. Są również mniejsze i często doładowywane za pomocą turbosprężarki, co powoduje bardziej wymagające warunki pracy.

 

W silniku tego typu energia jest tracona w wyniku tarcia ruchomych części. Ograniczenie utraty tej energii pozwala zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć emisje zanieczyszczeń. Można to osiągnąć m.in. za poprzez stosowania odpowiedniego oleju.

 

Odpowiedzą na te potrzeby ze strony Total Lubrifiants jest nowa gama środków smarnych: Total Quartz Xtra. Seria ta składa się z zaawansowanych syntetycznych środków smarnych, optymalizujących osiągi silnika, a jednocześnie chroniących części mechaniczne, aby wydłużyć jego żywotność.

Oszczędność paliwa dzięki technologii Eco-Science

Niska lepkość (0w-20 i 0w-16) nowej gamy Total Quartz Xtra zmniejsza tarcie wewnątrz silnika. W rezultacie stosowanie Total Quartz Xtra generuje oszczędność paliwa do 4%[1], co przewyższa wymagania określone przez ACEA o 33%[2] pod względem oszczędności paliwa w porównaniu do zastosowania oleju referencyjnego. To ostatnie, to właśnie zasługa technologii Eco-Science od Total.

 

Dodatki przeciwutleniające zawarte w Total Quartz Xtra pozwalają cząsteczkom oleju zachować swoje właściwości w czasie i sprawiają, że produkt jest bardziej odporny na degradację fizyczną i chemiczną, nasiloną ekstremalnymi warunkami panującymi w silniku. Minimalizuje to utlenianie oleju, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa i wydajności silnika przez cały okres eksploatacji oleju.

 

Produkty Total Quartz Xtra z technologią Eco-Science to zwycięska kombinacja spełniająca potrzeby kierowców. Nowa seria Total Quartz Xtra dostępna jest dla wszystkich typów silników: Total Quartz 9000 Xtra dla pojazdów bez filtra cząstek stałych i Total Quartz Ineo Xtra dla pojazdów z lub bez filtra.

Total Lubrifiants - odpowiedzialna firma energetyczna

Total Lubrifiants przyczynia się do realizacji ambicji Grupy, aby stać się odpowiedzialnym koncernem energetycznym. Prawie 55% produktów z serii Total Quartz Xtra posiada etykietę Total Ecosolutions, która certyfikowana jest przez niezależną jednostkę, w oparciu o niezwykle rygorystyczne specyfikacje środowiskowe i procesy produkcyjne.

 

Niektórzy producenci samochodów zaczęli już stosować nowe oleje Total. Jednym z nich jest Aston Martin, który w silnikach V12 Bi-Turbo stosuje na pierwsze zalanie oraz do rekomenduje do obsługi serwisowej olej Total Quartz Ineo Xtra Dynamics 0W-20.

 

[1] 4,01% na podstawie testu oszczędności paliwa ACEA M111. Wynik dla TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20 w porównaniu ze standardem branżowym określonym przez ACEA.

 

[2] Wynik dla TOTAL QUARTZ INEO XTRA DYNAMICS 0W-20 w porównaniu ze wskaźnikiem branżowym określonym w teście oszczędności paliwa ACEA M111.

 

Źródło: Total

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).