Nowa gama olejów silnikowych Petronas | MOTOFAKTOR

Nowa gama olejów silnikowych Petronas

Petronas Lubricants International wprowadza na rynek Petronas Syntium X, gamę olejów silnikowych zaprojektowanych z myślą o zmieniających się potrzebach współczesnych pojazdów.

Petronas Syntium X to odpowiedź na wyzwania związane ze starzeniem się europejskiej floty samochodowej, w której średni okres eksploatacji pojazdów wynosi 12 lat* i wiele z nich nie jest już objętych gwarancją. Formuła ta składa się z ETRO, czyli najwyższej jakości, własnego oleju bazowego w połączeniu z wysokiej jakości dodatkami. Seria ta, opracowana zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie klas lepkości, jest dostosowana do nowoczesnego użytkowania pojazdów, zapewniając optymalną wydajność oraz ochronę.

Nasza wizja Petronas Syntium X jest jasna: zaoferować kierowcom wybór, który łączy w sobie przystępną cenę bez uszczerbku dla jakości. W sytuacji, gdy silniki są narażone na coraz bardziej nieprzyjazne warunki, a portfele na całym świecie odczuwają napięcie, zdaliśmy sobie sprawę z potrzeby stworzenia produktu, który nie tylko chroni nasze starsze samochody przed zużyciem i osadami, ale także wzbudza zaufanie i daje pewność podczas każdej podróży” – powiedział Giuseppe Pedretti, Regional Managing Director EMEA w Petronas Lubricants International.

Petronas Syntium X składa się z sześciu produktów dla obecnych i przyszłych potrzeb zarówno nowych, jak i starszych samochodów. Produkty te spełniają kluczowe standardy branżowe i wymagania producentów oryginalnego sprzętu (OEM) na poziomie wydajności i przydatności do użycia (SFU). Każdy produkt został zaprojektowany tak, aby był odporny na utlenianie, zapewniał stabilne działanie przez cały okres między wymianami oleju, wydłużał żywotność silnika oraz optymalizował zużycie paliwa. Ponadto nowy, przejrzysty projekt etykiety podkreśla inteligentne rozwiązania zastosowane we wszystkich produktach, ułatwiając konsumentom wybór produktu odpowiedniego do ich potrzeb.

Dostępne produkty:
Petronas Syntium X 0W-20 (API SP i ACEA C5)
Petronas Syntium X 0W-30 (ACEA C2)
Petronas Syntium X 5W-30 (ACEA C2, C3, ACEA A5/B5, API SP)
Petronas Syntium X 5W-30 C3 (ACEA C3, API SP)
Petronas Syntium X 5W-40 (ACEA A3/B4)
Petronas Syntium X 10W-40 (ACEA A3/B4, API SN)

Linia Petronas Syntium X będzie dostępna w III kwartale 2024 roku, w całej Europie za pośrednictwem dystrybutorów partnerskich i warsztatów serwisowych PLI. Więcej informacji wkrótce na stronie https://pl.pli-petronas.com/pl/strona-glowna.

*Źródło: ACEA, 2023

Źródło: Petronas

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).