Nowa gama olejów Petronas Arbor | MOTOFAKTOR

Nowa gama olejów Petronas Arbor

person Adrian Januszkiewicz 6/04/2020

Petronas wprowadza na rynek nową gamę produktów Petronas Arbor, opracowanych dla maszyn rolniczych i budowlanych.

Gama Petronas Arbor składa się z olejów silnikowych, przekładniowych, płynów hydraulicznych i chłodniczych, dzięki czemu ma spełniać potrzeby niemal wszystkich maszyn rolniczych i budowlanych. Oleje silnikowe Petronas Arbor mają zapewniać doskonałą ochronę przed zużyciem, rozpraszać sadzę, mieć stabilną lepkość i pomagać zmniejszyć zużycie paliwa.

Dzięki swojemu doświadczeniu Petronas może wykorzystać najnowocześniejsze technologie w tworzeniu zaawansowanych olejów, które pomogą rozwijać przedsiębiorstwa w branży rolniczej i budowlanej na całym świecie. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i dlatego, poza dopasowanymi do ich potrzeb środkami smarnymi oferujemy także wsparcie ekspertów. Naszym priorytetem jest pomoc klientom, by ich maszyny działały długo i bezawaryjnie, co pozwoli im się skupić na prowadzeniu działalności. Adam Bober dyrektor ds. rynku Petronas w Polsce

Oleje silnikowe Petronas Arbor Alfaprime 10W-30 i 15W-40

Oleje Petronas Arbor Alfaprime to niskopopiołowe oleje przeznaczone do smarowania silników nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, także tych wyposażonych w systemy emisji spalin (EGR, SCR, DPF). Według zapewnień producenta, nadają się również do silników starszych generacji.

 

Spełniają wymagania specyfikacji Tier 4, która wyznacza bardzo wyśrubowane limity emisji. Zapewniają długą żywotność układów wydechowych z filtrami DPF, a specjalnie dobrany pakiet dodatków ma pozwalać skutecznie rozpraszać sadzę i utrzymywać lepkość na stabilnym poziomie nawet, w najcięższych warunkach pracy.

 

Poza tym ma zapewniać silnikowi doskonałą ochronę przed zużyciem i być odpornym na utlenianie, a po uruchomieniu błyskawicznie docierać do wszystkich węzłów tarcia, znacząco zwiększając żywotność silnika.

Olej typu UTTO Petronas Arbor MTF 10W-30

Petronas Arbor MTF to hydrauliczno-przekładniowy olej do silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach rolniczych. Ten środek smarny, jak podaje producent, ma doskonałe właściwości przeciwzużyciowe, a dobrana klasa lepkości ma zapewniać stabilność termiczną, dzięki czemu układy hydrauliczne zalane olejem MTF będą mogły pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Oleje typu STOU Petronas Arbor Universal 10W-40 i 15W-40

Oleje z serii Petronas Arbor Universal to wielofunkcyjne oleje do smarowania silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach roboczych. Specjalnie dobrana formulacja ma dawać następujące korzyści:

 

  • Doskonałe właściwości przeciwzużyciowe elementów silnika i przekładni
  • Świetne własności myjące, zapobiegające odkładaniu się osadów w silniku, przekładni i układzie hydraulicznym
  • Wysoką skuteczność hamowania dzięki modyfikatorom tarcia
  • Błyskawiczną reakcję układów hydraulicznych dzięki stabilności wiskozymetrycznej w szerokim zakresie temperatur
  • Doskonałe parametry niskotemperaturowe gwarantujące odpowiednie smarowanie podczas rozruchu.

Olej hydrauliczny Petronas Arbor Hydraulic 46 HV

Olej o wysokim wskaźniku lepkości klasy HV, opracowany do wysokociśnieniowych układów hydraulicznych w maszynach roboczych w tym w maszynach rolniczych. Ma zapewniać pracę w szerokim zakresie temperatur i błyskawiczną reakcję, a dodatkowo pozwalać oszczędzać paliwo. Pakiet dodatków ma chronić układ przed zużyciem i korozją, a także zapobiegać pienieniu, co ma zapewniać nieprzerwane smarowanie i chłodzenie.

Płyn chłodniczy Petronas Arbor Protective Fluid

Koncentrat płynu chłodzącego do silników ciągników i maszyn rolniczych. Musi być zmieszany z wodą demineralizowaną w stosunku 1:1, wtedy ma najlepsze parametry, jeśli chodzi o chłodzenie i temperaturę zamarzania.

 

Ma skutecznie odprowadzać ciepło i, według zapewnień producenta, można go stosować w temperaturach do -38° C. Ma zapobiegać odkładaniu się kamienia, zwłaszcza wapiennego i zachowywać parametry przez cały okres użytkowania. Formulacja płynu Petronas Arbor Antifreeze powinna być kompatybilna z elementami układu chłodzenia, zarówno metalowymi, jak i niemetalowymi (np. uszczelki).

Płyn hamulcowy Petronas Arbor Brake Fluid D4

Syntetyczny płyn hamulcowy DOT4 do maszyn rolniczych. Wysoka temperatura wrzenia ma zapobiegać tworzeniu się korków powietrznych w układzie, można go stosować także w niskich temperaturach. Powinien chronić metalowe elementy układu hamulcowego przed korozją i być kompatybilnym z elementami gumowymi i uszczelkami.

Smar Petronas Arbor MP Extra

Smar na bazie zagęszczacza litowo-wapniowego ma bez problemu znieść wyjątkowo ciężkie warunki pracy, jakie czekają w ciągnikach czy maszynach rolniczych oraz budowlanych. Jak podaje producent, nadaje się do stosowania w ciśnieniowych smarowniczkach i łożyskach kół.

 

Ma mieć doskonałą przyczepność, co z połączeniu ze stabilnością mechaniczną i wysoką temperaturą kroplenia ma zapewniać świetne smarowanie. Jego właściwości przeciwzużyciowe mają zapewniać ochronę smarowanym częściom. Smar Petronas Arbor ma być także odporny na wysoką temperaturę, wirowanie i wodę.

Źródło: Petronas

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).