Nowa dywizja i zmiany w Zarządzie ZF | MOTOFAKTOR

Nowa dywizja i zmiany w Zarządzie ZF

person Joanna Piszcz 29/07/2020

Elektromobilność jednym z kluczowych obszarów biznesowych firmy.

Rada Nadzorcza ZF, podczas swojego zwyczajnego posiedzenia 29 lipca 2020 powołała Stephana von Schuckmanna na stanowisko nowego członka Zarządu firmy. Stephan von Schuckmann, który obecnie kieruje dywizją Car Powertrain Technology, z dniem 1 stycznia 2021 r. zastąpi w Zarządzie Michaela Hankela. Hankel przejdzie na emeryturę po 17 udanych latach pracy w firmie.

 

Rada Nadzorcza zdecydowała również o utworzeniu nowej dywizji z dotychczasowych dywizji Car Powertrain Technology i E-Mobility w celu zaoferowania klientom zelektryfikowanych rozwiązań napędowych z jednego źródła. W przyszłości firma ZF nie będzie rozwijać komponentów do napędów silników spalinowych, lecz skoncentruje się na pojazdach hybrydowych typu plug-in o dużym zasięgu oraz pojazdach wyłącznie elektrycznych.

 

Stephan von Schuckmann od jesieni 2018 r. kieruje dywizją Car Powertrain Technology z siedzibą w Saarbrücken, w Niemczech. Absolwent ekonomii dołączył do grupy ZF w 2003 r. i zajmował różne stanowiska kierownicze, m.in. dyrektora handlowego ZF Lenksysteme Hungária Kft. w Egerze (Węgry) oraz szefa działu Global Aftermarket i Small-Series Business Unit w ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd (Niemcy). W 2015 r. von Schuckmann dołączył do dywizji Car Powertrain Technology jako starszy wiceprezes ds. finansów, controllingu, IT i zarządzania procesami, a następnie objął stanowisko szefa dywizji.

 

Powołanie Stephana von Schuckmanna do Zarządu ZF z dniem 1 stycznia 2021 r. zbiega się w czasie z istotną zmianą w strukturze Grupy, polegającej na stworzeniu nowej dywizji, po połączeniu dwóch obecnych – Car Powertrain Technology i E-Mobility. Dzięki temu ZF połączy swoje kompetencje, aby lepiej sprostać procesom rosnącej elektryfikacji w segmencie samochodów osobowych, i jeszcze bardziej przyspieszyć transformację w kierunku hybryd typu plug-in oraz napędów elektrycznych. W przyszłości firma ZF nie będzie już rozwijać komponentów układów napędowych do pojazdów z silnikami czysto spalinowymi.

Wraz z powołaniem Stephana von Schuckmanna na stanowisko szefa nowej dywizji i członka Zarządu ZF, wyłoniliśmy spośród nas lidera, który doskonale zna branżę samochodowych układów napędowych. Wzmocni on pozycję ZF w obszarze elektromobilności. dr inż. Franz-Josef Paefgen Przewodniczący Rady Nadzorczej ZF

 

Dr Paefgen podziękował Michaelowi Hankelowi, który 31 grudnia 2020 r. opuści Zarząd ZF, za jego wieloletnie zaangażowanie: “Michael Hankel z powodzeniem przyczynił się do transformacji całej Grupy. Wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem w digitalizację produkcji ZF poprzez wprowadzenie aplikacji Smart Industry. Zawdzięczamy mu wdrożenie Systemu Produkcyjnego ZF na całym świecie, oraz znacząco przyczynił się do stworzenia wydajnej globalnej sieci produkcyjnej. W imieniu firmy życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość”.

 

Michael Hankel dołączył w 2003 r. do zarządu dawnego ZF Sachs AG w Schweinfurcie, gdzie był odpowiedzialny za dywizję Chassis Systems. W 2007 r. został prezesem Zarządu ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd w Niemczech. Od 2013 r. Michael Hankel jest członkiem Zarządu ZF, gdzie odpowiada za dywizje Car Powertrain Technology oraz E-Mobility Divisions, a także za obszar Produkcji Korporacyjnej oraz zarządzanie kluczowymi klientami z sektora samochodów osobowych w Europie i Ameryce Północnej.

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).