Nokian Tyres znów nagrodzony za zrównoważony rozwój | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres znów nagrodzony za zrównoważony rozwój

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2020

Nokian Tyres czwarty rok z rzędu został ujęty na liście DJSI World wśród przedsiębiorstw wyróżnionych przez Dow Jones za zrównoważony rozwój.

Oznacza to, że Nokian Tyres należy do firm mających największe osiągnięcia pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie. Firma uzyskała pełne 100 punktów w kategoriach: zarządzanie jakością i wycofywaniem produktów, sprawozdawczość środowiskowa, polityka środowiskowa i zarządzanie oraz sprawozdawczość społeczna.

Jesteśmy dumni z pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i z uzyskanego wyróżnienia. W maju 2020 r. Nokian Tyres został pierwszym producentem opon, który uzyskał oficjalne zatwierdzenie swoich celów popartych naukowo (Science Based Targets) w zakresie redukcji emisji CO2. Nasz globalny zespół nie szczędzi starań, by osiągnąć te cele i nieustannie się doskonalić pod względem zrównoważonego rozwoju. Jukka Moisio prezes i dyrektor generalny Nokian Tyres

 

W ciągu sześciu lat firma Nokian Tyres zmniejszyła emisje CO2 związane z produkcją o 44%. Opór toczenia opon Nokian Tyres zmniejszył się średnio o 8%, co przekłada się na eliminację spalin z 65 000 samochodów rocznie. Celem tych zdecydowanych działań jest zwiększenie zalet ekologicznych produktów bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa.

Nokian Tyres na listach najlepszych firm pod względem zrównoważonego rozwoju

Indeks DJSI World obejmuje firmy przodujące pod względem zrównoważonego rozwoju na świecie, wyznaczone przez SAM, obecnie spółkę należącą do S&P Global. SAM ocenia co roku ponad 7300 firm z całego świata. Ocena Corporate Sustainability Assessment już od 1999 roku opiera się na kryteriach branżowych oraz istotnych z finansowego punktu widzenia.

 

Dla inwestorów jest to wartościowa i wszechstronna ocena zrównoważonego rozwoju firmy. Podstawą tegorocznej oceny firm były ich wyniki z roku 2019. Na listach uwzględniane są tylko przodujące firmy z poszczególnych branż.

 

Więcej szczegółów dotyczących działań Nokian Tyres na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).