Nokian Tyres zaprezentował najnowsze opony zimowe | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres zaprezentował najnowsze opony zimowe

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2020

Sezon zimowy za pasem. W związku z tym firma Nokian Tyres przedstawił swoją najnowszą kolekcję wysokiej klasy opon zimowych.

Nadeszła jesień, a wraz z nią dla większości kierowców — pora na zmianę opon na zimowe. W wielu krajach europejskich wymagają tego przepisy. We wrześniu 2020 r. firma Nokian Tyres zaprezentowała najnowszy model opon: Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV — opony całoroczne, które dopełniają ofertę wysokiej jakości opon zimowych.

Jako wynalazca opon zimowych prestiżowa nordycka marka Nokian Tyres zawsze gwarantuje dobry wybór jakościowych opon. Martin Dražík specjalista i menedżer produktu na Europę Środkową w Nokian Tyres

 

Nokian Snowproof

Nową oponę zimową do samochodów osobowych Nokian Snowproof uznano za najlepszą spośród środkowoeuropejskich opon zimowych w teście szwedzkiego czasopisma “Teknikens Värld”. Ze względu na połączenie wysokiej przyczepności na śniegu i lodzie oraz znakomitych właściwości na nawierzchni suchej otrzymała ona odznakę Best in test. Wyjątkowe bezpieczeństwo tej opony w warunkach zimowych ma umożliwiać bezstresową jazdę nawet w razie nieoczekiwanych opadów śniegu i konieczności zmiany pasa ruchu na błocie pośniegowym. Dzięki nowej technologii Alpine Sense Grip opracowanej przez Nokian Tyres opona ma radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami zimowej pogody i zapewnia przewidywalną, zrównoważoną reakcję w warunkach miejskich, na autostradach oraz malowniczych drogach górskich.

 

Nokian Snowproof P

Właścicielom samochodów sportowych o wysokich osiągach Nokian Tyres poleca opony UHP. Stanowią one sportowe i nowoczesne rozwiązanie o wysokich parametrach prowadzenia i przyczepnością w zimie. Doskonale sprawdzać mają się podczas nagłych zmian pasa ruchu czy na pokrytych błotem pośniegowym bocznych drogach. Opracowana przez Nokian Tyres nowa koncepcja Alpine Performance zapewniać ma najwyższej klasy bezpieczeństwo codziennej jazdy dzięki zaawansowanym właściwościom trakcyjnym, krótszej drodze hamowania i pewności pokonywania zakrętów. W opracowywaniu tej opony uczestniczył dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Häkkinen.

Opona sprawuje się niezawodnie przy zarówno dużej, jak i małej szybkości na śliskich drogach. Precyzyjne i łatwe prowadzenie odczuwa się nawet w warunkach ekstremalnych. Niezależnie od tego, co szykuje nam zima, opony Nokian Snowproof P znacznie zwiększają pewność podczas jazdy, a to przekłada się na jej płynność i bezpieczeństwo. Mika Häkkinen

Bezpieczna zima także dla właścicieli SUV-ów i crossoverów

Nokian WR SUV 4

Porządne zimowe opony do SUV-ów muszą być odpowiednio mocne i solidne, by zapewnić stabilność tych wysokich i ciężkich pojazdów nawet przy dużej szybkości oraz złych warunkach na drodze. Dzięki technologii Alpine Sense Grip opona Nokian WR SUV 4 wyróżniać ma się doskonałą przyczepnością na śniegu, błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Trwałe włókna aramidowe wzmacniać mają ściany boczne opon, zwiększając ich wytrzymałość i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych. Opony Nokian WR SUV 4 zajęły ex aequo pierwsze miejsce w teście opon zimowych 2020 niemieckiego czasopisma “Off Road”. Opony te są cenione za doskonałe prowadzenie na lodzie i śniegu, a także skuteczność hamowania na suchych drogach w zimie.

Praktyczne rozwiązanie na łagodną zimę

Nokian Seasonproof

Tam, gdzie zimy są zwykle łagodne, kierowcy mogą się zdecydować na opony całoroczne. We wrześniu firma Nokian Tyres wprowadziła do oferty serie opon Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV z myślą o pogodzie w krajach środkowoeuropejskich. Jest to zupełnie nowa generacja opon z innowacyjną mieszanką gumową Season Sense. Koncepcja ta została opracowana specjalnie z myślą o całorocznym użytkowaniu opon, aby zapewnić bezpieczeństwo jazdy w deszczowe dni i po błocie pośniegowym, a także wygodę i precyzję na suchych drogach podczas upałów. Spośród innych atutów tej opony warto wymienić wysoką odporność na zużycie, wytrzymałość oraz niski opór toczenia. Opony do SUV-ów mają też aramidowe ściany boczne. Opony we wszystkich rozmiarach są oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMSF) wskazującym ich oficjalne zatwierdzenie do użytku zimą.

Wskazówki Nokian Tyres dotyczące zmiany opon

  • Sprawdzaj stan opon zimowych — poszukaj widocznych uszkodzeń wzoru bieżnika i ścian bocznych. Niewłaściwie przechowywane opony mogą mieć takie mankamenty i nie nadawać się do dalszego użytku.
  • Sprawdź głębokość bieżnika — w przypadku opon zimowych powinno pozostać co najmniej 4 mm głębokości. Zużyte opony z bieżnikiem o głębokości mniejszej niż 4 mm mogą zwiększać ryzyko aquaplaningu oraz mieć gorszą przyczepność i dłuższą drogę hamowania.
  • Opony zimowe Nokian Tyres mają wskaźnik Driving Safety Indicator (DSI) umożliwiający szybkie sprawdzenie stanu i bezpieczeństwa opony. Cyfry wskazują głębokość głównych rowków w milimetrach, a symbol płatka śniegu pozostaje widoczny, dopóki głębokość rowka nie osiągnie 4 mm.
  • Sprawdzaj wiek opon — znajdź kod DOT na ścianach bocznych opon. Cztery ostatnie cyfry wskazują tydzień i rok produkcji. Jeżeli na przykład kod DOT to 1319, oznacza to, że opona została wyprodukowana w 13. tygodniu roku 2019. Opony powinny mieć nie więcej niż sześć lat.
  • Dobierz odpowiedni rozmiar opon — zawsze sprawdzaj zalecany rozmiar opon do twojego pojazdu – tę informację znajdziesz na plakietkach znamionowych (najczęściej po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa i na słupku po stronie kierowcy) lub w książce serwisowej pojazdu. Możesz też poprosić specjalistów w sklepie z oponami o dobranie opon o rozmiarze zgodnym ze specyfikacją producenta samochodu.
  • Należy też pamiętać o odpowiednim ciśnieniu w oponach zimowych — powinno być większe o 0,2 bara niż w oponach letnich.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).