Nokian Tyres z nagrodą Silver Class

person Adrian Januszkiewicz 1/03/2019

Zgodnie z opublikowanym w lutym Rocznikiem Zrównoważonego Rozwoju 2019 RobecoSAM przyznało Nokian Tyres nagrodę Silver Class za społeczną odpowiedzialność biznesu.

RobecoSAM to szwajcarska firma ratingowa specjalizująca się w społecznej odpowiedzialności biznesu, a dokonywana przez nią coroczna ocena uznawana jest za jeden z najbardziej wiarygodnych i kompleksowych raportów dotyczących inwestowania w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju na całym świecie.

 

Nokian Tyres to jedna z dwóch fińskich firm i jedyny producent części samochodowych wyróżniony nagrodą Silver Class. Jest to awans w stosunku do zeszłorocznego zestawienia, w którym firma zakwalifikowała się do kategorii Bronze Class. W raporcie znalazło się 39 producentów części samochodowych w związku z czym nagroda ta stanowi ważny czynnik wyróżniający firmę spośród konkurencji.

Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania w zakresie zrównoważonego rozwoju przynoszą rezultaty. Kładziemy duży nacisk na osiąganie długofalowych celów w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, a tego typu wyróżnienia motywują nas do dalszej pracy. Teppo Huovila wicedyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Nokian Tyres

Z czego w Nokian Tyres są dumni

Zmniejszenie oporu toczenia o 8%

 

W latach 2013-2018  fińskiemu producentowi udało się ograniczyć opór toczenia swoich opon średnio o 8%. Redukcja oporu toczenia w oponach Nokian Tyres sprzedanych w 2018 r. o średnio 8% prowadzi corocznie do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o tyle dwutlenku węgla, ile w ciągu roku produkuje 65 000 samochodów osobowych.

 

Wyeliminowanie zagrożeń dla zdrowia

 

Nokian Tyres jest pionierem jeśli chodzi o rezygnację z surowców stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Jako pierwsza w branży firma zastąpili stosowane w swoich oponach wysokoaromatyczne oleje naturalnymi substytutami – olejem canola dla opon zimowych i olejkiem sosnowym dla opon letnich. Firma nieustannie poszukuje także nowych możliwości wykorzystania innych surowców naturalnych.

 

Energia słoneczna

 

Na dachu swojej fabryki opon w amerykańskim stanie Vermont firma zainstalowała panele słoneczne, które generują czystą i odnawialną energię zasilającą jej placówkę.

 

Dokonywana przez RobecoSAM coroczna Ocena Społecznej Odpowiedzialności Biznesu skupia się głównie na istotnych kwestiach finansowych, które mają wpływ na kreowanie wartości firmy. Czynniki takie jak innowacyjność, umiejętność pozyskiwania i utrzymywania talentów oraz działania na rzecz poprawy efektywności ekologicznej mają dla inwestorów duże znaczenie, gdyż to od nich zależy konkurencyjna pozycja firmy na rynku oraz długoterminowy wynik finansowy.

 

Przygotowany przez RobecoSAM w oparciu o dane z 2018 r. Rocznik Zrównoważonego Rozwoju 2019 uwzględnia ponad 2 600 spółek giełdowych.

 

Część raportu poświęconą producentom części samochodowych można przejrzeć pod linkiem.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl