Nokian Tyres wprowadzi ekologiczną oponę do 2025 r. | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres wprowadzi ekologiczną oponę do 2025 r.

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2021

Nokian Tyres zamierza przedstawić oponę koncepcyjną wykonaną wyłącznie z materiałów ze źródeł odnawialnych i recyklingu do 2025 roku.

Firma Nokian Tyres wymyśliła pierwszą na świecie oponę zimową w 1934 roku. Powstała w odpowiedzi na rzeczywistą potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Opony zimowe opracowujemy, wykorzystując kilkudziesięcioletnią znajomość warunków zimowych. Każda nowa generacja stanowi rozwinięcie poprzedniej, ponieważ nieustannie się uczymy i rozwijamy nowe sposoby adaptacji do zmieniającego się świata. Anu Moisio menedżer marki Nokian Tyres

 

Obecnie jednak bezpieczeństwo nie ogranicza się tylko do codziennej jazdy po drogach. Dzięki swoim działaniom firma może się przyczynić do polepszenia kondycji planety oraz wszystkiego, co na niej żyje.

Chcemy, by kierowcy wybierający produkty Nokian Tyres wiedzieli, że mogą dzięki temu nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo rodzinnych podróży, ale też uszanować świat, w którym wszyscy żyjemy. Anu Moisio

 

Dbałość o stan planety jest widoczna we wszystkich aspektach działalności Nokian Tyres — od prac badawczo-rozwojowych po produkcję. Producent dobiera surowce ze zrównoważonych ekologicznie źródeł, zmniejsza emisje i odpady produkcyjne, a także drobiazgowo analizuje logistykę i kanały sprzedaży.

 

Nokian Tyres opracowuje opony z myślą o maksymalnej oszczędności paliwa i wykonuje je z wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Dążenie do zwiększenia bezpieczeństwa na świecie oznacza też, że tworzy bezpieczne środowisko dla swoich pracowników i buduje wokół siebie dobrze prosperujące społeczności.

Kolejny ambitny cel: opona koncepcyjna z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku do 2025 roku

Nokian Tyres już od lat projektuje opony z myślą o zrównoważonym rozwoju. W swoich produktach stosuje biomateriały, takie jak olej rzepakowy, a ponadto aktywnie bada nowe, przyjazne dla środowiska surowce oraz możliwości wykorzystania materiałów z recyklingu. Ambicją firmy jest, by jej opony były jak najbardziej ekologiczne, dlatego wyznaczyła sobie ambitny cel: zaprezentować do roku 2025 oponę koncepcyjną, która będzie wykonana w całości z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku.

Jesteśmy pionierem branży od niemal 90 lat. To prawie wiek innowacyjności, a wiele z naszych innowacji służy kierowcom do dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowanie tej opony koncepcyjnej będzie podstawą kolejnych innowacji z myślą o lepszej przyszłości. Olli Seppälä szef działu badawczo-rozwojowego Nokian Tyres

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).