Nokian Tyres sponsorem konkursu kierowców Scania | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres sponsorem konkursu kierowców Scania

person Joanna Piszcz 10/04/2019

Firma Scania postanowiła zorganizować Konkurs Kierowców Scania będący największym wydarzeniem tego typu na świecie.

W szeregu konkurencji praktycznych i teoretycznych swoje umiejętności będzie mogło zaprezentować ponad 35 000 zawodowych kierowców. Nokian Tyres zapewni samochody ciężarowe oraz najwyższej klasy opony do fińskich eliminacji krajowych.

 

Ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa na barkach zawodowych kierowców, którzy prowadzenie samochodów ciężarowych w każdą pogodę i przy dużym natężeniu ruchu muszą mieć opanowane do perfekcji. Ze względu na stale zmieniającą się sytuację i warunki ich doświadczenie i umiejętności są niezastąpione. Aby zwyciężyć w konkursie i zdobyć miano najlepszego kierowcy nowego pokolenia będą oni musieli wykazać się determinacją, odwagą i umiejętnościami za kierownicą.

 

Konkurs Kierowców Scania to ogólnoeuropejskie wydarzenie, które podzielone będzie na trzy etapy: lokalne eliminacje, finały krajowe i europejski finał. Fińskie eliminacje krajowe odbędą się wiosną w trzech miejscowościach: Hämeenlinna, Jyväskylä i Oulu, a krajowy finał wraz z towarzyszącą mu wystawą transportowo-logistyczną będzie miał miejsce w dniach 10-11 maja w Helsinkach.

 

Pierwszy etap składać się będą z serii testów praktycznych sprawdzających takie umiejętności jak bezpieczna i ekonomiczna jazda czy znajomość zasad pierwszej pomocy. W konkurencji Water Challenge uczestnicy będą musieli pokierować pojazdem w taki sposób, aby nie wylać ani kropli wody z przyczepionego do niego zbiornika z wodą. Knock the King sprawdzi umiejętność manewrowania w ciasnej przestrzeni, a Boardwalk – zdolność oceny odległości w trakcie cofania.

 

Samochody ciężarowe, które wezmą udział w fińskich eliminacjach wyposażone będą w opony Nokian Tyres. Na osi kierowanej zamontowane zostaną flagowe opony zimowe dla samochodów ciężarowych i autobusów Hakkapeliitta Truck F2, na osi napędowej – wysokiej klasy opony przeznaczone do jazdy w śniegu, Nokian Hakkapeliitta Truck E, a w naczepie – opony Nokian E-Truck Trailer.

Firma Nokian Tyres od lat podejmuje działania na rzecz bardziej bezpiecznego zrównoważonego i wydajnego transportu tworząc opony zapewniające lepszą przyczepność i dobre prowadzenie oraz dążąc do ograniczenia emisyjności procesu produkcji i obniżenia oporu toczenia. Jednak nawet najbardziej zaawansowana technologia nie jest w stanie zastąpić odpowiedzialnego i wykwalifikowanego kierowcy. Dlatego też, poprzez Konkurs Kierowców Scania chcemy pokazać, że najważniejsza jest osoba za kierownicą. Teppo Siltanen Product Manager w Nokian Tyres

 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

 

Źródło: Nokian Tyres

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).