Nokian Tyres rozpoczyna produkcję w Ameryce Północnej | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres rozpoczyna produkcję w Ameryce Północnej

person Adrian Januszkiewicz 18/03/2020

Firma Nokian Tyres rozpoczęła produkcję opon do sprzedaży komercyjnej w swoim północnoamerykańskim zakładzie w Dayton w stanie Tennessee.

Zakład będzie wytwarzać bezpieczne i proekologiczne wyroby dostosowane do potrzeb kierowców północnoamerykańskich, co ma umożliwić firmie osiągnięcie celu podwojenia sprzedaży w tym regionie w latach 2018–2023. Firma Nokian Tyres wyprodukowała w tej fabryce pierwszą testową oponę 1 lutego 2019 r. i kontynuuje certyfikację coraz większej liczby modeli i rozmiarów.

Uruchomienie komercyjnej produkcji w fabryce w Dayton to doniosłe wydarzenie dla naszych klientów i pracowników. Cieszymy się, że w miarę zacieśniania relacji z partnerami będziemy mogli zapewniać północnoamerykańskim klientom coraz większą ofertę opon wysokiej jakości. Hille Korhonen prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres

 

Liczący 77 110 mkompleks należy do najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji opon w branży. Stosowane są w nim w wysokim stopniu zautomatyzowane procesy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz starannie dobrane materiały. Produkcji jakościowych opon całorocznych i na każdą pogodę odpowiadających potrzebom kierowców w Ameryce Północnej ma też sprzyjać kultura różnorodności pracowników.

 

W zakładzie położonym 64 kilometry na północ od Chattanoogi Nokian Tyres będzie docelowo zatrudniać aż 400 pracowników. Na razie w fabryce pracuje ponad 100 osób.

Zakład w Dayton to dla nas kluczowy czynnik rozwoju w Ameryce Północnej i cieszymy się, że plany zapewniania klientom i kierowcom opon najwyższej klasy udaje nam się realizować zgodnie z założeniami. Dzięki temu skrócimy czas realizacji zamówień, zaspokoimy rosnący popyt na nasze produkty, a przy okazji przyczynimy się do rozwoju społeczności północno-wschodniej części Tennessee. Mark Earl starszy wiceprezes w regionie obu Ameryk

 

Budowa zakładu Nokian Tyres rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Jest to już trzeci zakład produkcyjny firmy na świecie, wraz z obiektami w Nokii w Finlandii i Wsiewołożsku w Rosji. Fabrykę w USA firma otworzyła oficjalnie w październiku 2019 r.

 

Dzięki produkcji w zakładzie w Dayton firma zamierza zaspokajać rosnące zapotrzebowanie w Ameryce Północnej i wykorzystywać szanse w segmentach opon całorocznych oraz na każdą pogodę. W organizacji tych działań rozwojowych pomaga regionalna siedziba główna Nokian Tyres w Nashville oraz zespół ds. sprzedaży.

 

Za kilka miesięcy zostanie oddany do użytku zasilany energią słoneczną budynek administracyjny oferujący biura, miejsca spotkań, wyposażenie wellness dla pracowników, a nawet saunę. Nokian Tyres buduje też na terenie kompleksu w wysokim stopniu zautomatyzowany magazyn, który pomieści aż 600 000 opon. Firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów dla kierowców północnoamerykańskich w ciągu nadchodzących miesięcy i lat.

 

Nokian Tyres będzie przestrzegać w zakładzie rygorystycznych standardów zrównoważonego rozwoju w celu zminimalizowania ilości odpadów i emisji. Na parkingu instalowane są panele słoneczne, a nadmiarowe materiały produkcyjne będą poddawane recyklingowi.

 

System fotowoltaiczny na parkingu będzie generować 3 megawaty energii elektrycznej wykorzystywanej w zakładzie. We wrześniu firma została ujęta w zestawieniu Dow Jones Sustainability Index już trzeci rok z rzędu. Uwzględnianych jest w nim zaledwie 10% najbardziej proekologicznych na świecie spółek giełdowych.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).