Nokian Tyres rozpoczął produkcję kontraktową opon z Qingdao Sentury Tire | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres rozpoczął produkcję kontraktową opon z Qingdao Sentury Tire

person Redakcja 23/12/2022

Nokian Tyres podpisał umowę kontraktową z Qingdao Sentury Tire na produkcję wybranych opon fińskiej marki do aut osobowych na rynek CEE.

 

 

Trwa proces prowadzonych przez firmę Nokian Tyres negocjacji w sprawie dodatkowych umów produkcji kontraktowej, a całkowity roczny wolumen z takich umów w latach 2023–2027 szacuje się na 1 do 3 milionów, co ma pozwolić uzupełnić produkcję we własnych zakładach firmy Nokian Tyres.

 

Współpraca między Nokian Tyres a Qingdao Sentury Tire tworzy długoterminowe partnerstwo i zabezpiecza dostępność wysokiej jakości opon firmy na rynku środkowoeuropejskim. Produkcja rozpocząć ma się w pierwszej połowie roku 2023, zaś pierwsze opony mają trafić na rynek w drugiej połowie tego roku. Zakład produkcyjny ma podlegać regularnym kontrolom zgodności z wymogami jakości, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa firmy Nokian Tyres.

 

Obok produkcji kontraktowej firma Nokian Tyres wzmaga starania w celu zwiększenia własnej produkcji. Jak ogłoszono na początku listopada firma ma zainwestować 650 milionów euro w nowy, zeroemisyjny zakład produkcyjny w Rumunii. Produkcja komercyjna w tym zakładzie ma się rozpocząć w roku 2025. Jednocześnie firma nieustannie zwiększa zdolności produkcyjne swych zakładów w Finlandii i USA.

 

Zaczęliśmy budować nowe oblicze firmy Nokian Tyres bez produkcji w Rosji, a produkcja kontraktowa jest istotnym elementem owych planów. Stanowi ona uzupełnienie naszej produkcji we własnym zakresie i pozwala nam szybciej i bardziej elastycznie odpowiadać na zapotrzebowanie. Za pomocą nowego zakładu w Rumunii, zwiększenia mocy produkcyjnych w Finlandii i USA oraz produkcji kontraktowej kładziemy mocny fundament pod przyszły wzrost firmy Nokian Tyres –  mówi Jukka Moisio, Prezes i Dyrektor Generalny Nokian Tyres.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).