Nokian Tyres przygotowany na sezon letni | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres przygotowany na sezon letni

person Adrian Januszkiewicz 15/06/2020

Nokian Tyres oferuje nową kolekcję opon letnich na rynek Europy Środkowej z unikatową technologią Dual Zone Safety.

W piękne i słoneczne letnie dni łatwo jest zapomnieć o zagrożeniach czających się na mokrych od deszczu drogach. To właśnie w lecie pogoda często się zmienia: od ekstremalnego upału po nagłe ulewy, a prognozy mogą szybko tracić aktualność.

Kiedy pogoda jest doskonała, każda opona może się toczyć bez problemów. Jednak w zaskakujących i trudnych warunkach, takich jak nagłe ulewy, opony muszą zapewniać wyjątkową stabilność. Nie mogą sprawiać niespodzianek podczas omijania czy hamowania na mokrych nawierzchniach. Konieczna jest niezawodność i konsekwencja, dlatego opony muszą zachowywać przyczepność i prowadzenie po nawierzchni od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Martin Dražík specjalista od opon i menedżer produktu na Europę Środkową w Nokian Tyres

Stabilność i wytrzymałość do SUV-ów

Ofertę opon Nokian Tyres dopełniają nowe produkty do SUV‑ów: Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV. W obu nowych modelach zastosowano technologię Dual Zone Safety znaną z przodujących w testach opon do samochodów osobowych.

 

W obu nowych produktach wykorzystano specjalną technologię aramidowych ścian bocznych Nokian Tyres. Struktura ścian bocznych opon zawiera ekstremalnie mocne włókno aramidowe mające zwiększać odporność opon na nagłe uderzenia i cięcia, które w przeciwnym razie łatwo zakłóciłyby dalszą podróż.

 

Tę samą technologię aramidowych ścian bocznych Nokian Tyres wykorzystuje we wszystkich oponach do samochodów dostawczych i kamperów. Rodzina opon Nokian cLine Van ma zapewniać stabilność, zrównoważoną przyczepność i znakomitą wytrzymałość.

 

Nowe opony Nokian Powerproof SUV zostały przygotowane i przetestowane we współpracy z podwójnym mistrzem F1 Miką Häkkinenem.

W oponach do SUV-ów cenię sobie stabilność, niezawodność i łatwość prowadzenia. Nokian Powerproof SUV to imponujące połączenie wysokich parametrów i przyjemności prowadzenia samochodu. Opony te sprawdzają się przy dużej i małej prędkości, a także na mokrych i suchych nawierzchniach. Zwiększają poczucie pewności podczas jazdy, a to przekłada się na jej płynność i bezpieczeństwo. Mika Häkkinen Mistrz Świata Formuły 1 z lat 1998-99 i ambasador Nokian Tyres

Przekonujące wyniki testów

Opony Nokian Powerproof i Nokian Wetproof mają zapewniać bezpieczeństwo i niezawodność kierowcom samochodów osobowych podróżujących latem po drogach Europy Środkowej. Oba modele uzyskały wysokie oceny w aktualnych niezależnych testach opon na 2020 rok.

 

Cenione za dobrą przyczepność podczas hamowania i bardzo niski opór toczenia opony Nokian Powerproof uplasowały się na trzecim miejscu w tegorocznym teście opon letnich “Sport Auto”. Wysoko ocenione zostały też w testach przeprowadzonych przez “Auto Motor und Sport” oraz “Auto Bild”. Włoskie pismo motoryzacyjne “Automobilismo” zaliczyło Nokian Powerproof do najlepszych opon pod względem prowadzenia na mokrej nawierzchni, doceniając też doskonałe zrównoważenie i przewidywalność także na nawierzchniach suchych.

 

Na wyjątkowych właściwościach opon Nokian Wetproof poznały się czołowe czasopisma motoryzacyjne. Jeżeli chodzi o hamowanie na suchej nawierzchni, to Nokian Wetproof zdecydowanie należą do najwyższej klasy — orzekł niemiecki “Gute Fahrt” w tegorocznym teście.

 

Polski tygodnik “Motor” podkreśla wysokie parametry tych opon podczas hamowania na nawierzchniach mokrych i suchych. Warto też wspomnieć o niekwestionowanym zwycięstwie tej opony w testach przeprowadzonych w Niemczech przez “ACE Lenkrad” i “Auto Motor und Sport” w 2019 r.

Szeroki wybór opon

Wszechstronna oferta letnich opon Nokian Tyres ma zaspokajać potrzeby wszystkich użytkowników. Oprócz najnowszych modeli do samochodów osobowych i SUV-ów warto też wspomnieć o oponach letnich Nokian eLine 2. Dzięki niskiemu oporowi toczenia i związanemu z tym mniejszemu zużyciu paliwa ma to być doskonałe rozwiązanie do bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Ta opona klasy AA cieszy się popularnością wśród kierowców samochodów elektrycznych.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).