Nokian Tyres dołącza do PZPO | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres dołącza do PZPO

person Adrian Januszkiewicz 5/08/2021

Do grona członków PZPO dołączyła firma Nokian Tyres, zaś jej przedstawiciel – Marcin Bardecki – został powołany do zarządu związku.

Członkowie PZPO to najwięksi na świecie producenci opon wysokiej jakości – reprezentują branżę zatrudniającą w Polsce bezpośrednio 11 000 pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych, wytwarzających na eksport i rynek wewnętrzny produkty wysokich technologii. PZPO prowadzi działania informacyjne i edukacyjne, wiele uwagi poświęca także kwestii ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej.

Wraz z największymi producentami opon chcemy wspierać w Polsce edukację i budowanie najlepszych standardów odnośnie opon. Opony to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, w których stosuje się innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty. Działania podejmowane przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego są ważnym drogowskazem dla wszystkich kierowców, a Nokian Tyres – jako firma rodem ze Skandynawii – przykłada ogromną wagę do odpowiedzialności społecznej i transparentności. Marcin Bardecki członek zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

 

Nokian Tyres to najdalej na północ wysunięty producent opon. Działa w oparciu o tradycyjne skandynawskie wartości. Zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko w ramach całego cyklu życia produktu znajdują odbicie w oponach do samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowych. Częścią grupy jest sieć serwisowa Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2019 roku obrót spółki wyniósł ok. 1,6 miliarda EUR, przy zatrudnieniu na poziomie 4 700 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki.

Misją PZPO jest reprezentowanie przemysłu oponiarskiego oraz upowszechnianie naszego wkładu w gospodarkę, ochronę środowiska, bezpieczeństwo drogowe, klimat, standardy techniczne oraz bezpieczeństwo pracy. To wkład wszystkich naszych członków w rozwój całego sektora i budowanie najwyższych standardów na rynku. Kolejny, znaczący gracz rynkowy w naszym gronie potwierdza, jak ważne są podejmowane przez nas inicjatywy. Piotr Sarnecki dyrektor generalny PZPO

 

Marcin Bardecki, absolwent warszawskiej SGH, rozpoczął przygodę z branżą oponiarską w 1993 roku. Przepracował 15 lat dla Bridgestone, rok dla ITR (Yokohama). Od lutego 2016 pracuje w Nokian Tyres, od września 2020 sprawuje funkcję prezesa zarządu polskiego oddziału firmy.

 

Źródło: PZPO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).