NOCO wspiera ratowników medycznych na motocyklach | MOTOFAKTOR

NOCO wspiera ratowników medycznych na motocyklach

person Redakcja 28/04/2021

Firma NOCO przekazała na wyposażenie floty motoambulansów urządzenia rozruchowe i ładowarki do akumulatorów.

W dotarciu do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym liczy się każda minuta. Pomimo, że służby ratownicze poruszają się pojazdem uprzywilejowanym często czas dojazdu spowalniany jest przez korki. Efektywną alternatywą są jednoosobowe ambulanse zbudowane na motocyklach. Taki zespół od kilku lat tworzy Fundacja Jednym Śladem. Dodatkowo świadczy także pomoc w transporcie krwi na terenie Warszawy i okolic.

Obecnie dysponujemy czterema maszynami, które mają status i wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego. Obsługuje je na zamianę siedmiu motocyklistów mających uprawnienia ratowników KPP. Co miesiąc docieramy na miejsce kilkunastu zdarzeń, które zabezpieczamy i udzielamy pierwszej pomocy. Dodatkowo świadczymy pomoc w transporcie krwi do szpitali. W ubiegłym roku przewieźliśmy jej około cztery i pół tony. W sezonie od marca do października jesteśmy w gotowości przez dwadzieścia cztery godziny siedem dni w tygodniu. Krzysztof Rzepecki ratownik medyczny i prezes Fundacji Jednym Śladem

 

Taka gotowość oznacza także perfekcyjne przygotowanie motocykla do akcji. Już na starcie nie może zawieść akumulator, dlatego w każdej z dwóch baz postojowych zawsze jest kilka zapasowych. Są one systematycznie podmieniane i nieustannie ładowane. Od teraz pomagają w tym urządzenia amerykańskiej firmy NOCO.

Przekazaliśmy na potrzeby motoambulansów kilka naszych ładowarek Genius i boosterów. Wybór modeli zapadł po szczegółowych konsultacjach, ich parametry zostały dobrane do realnych potrzeb i codziennych zastosowań. Cieszę się, że w ten sposób firma NOCO może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach i ratowaniu ludzkiego życia. Sławomir Gosławski dyrektor sprzedaży na wschodnią i centralną Europę w NOCO Company

 

Firma NOCO przekazała dwa stanowiska do ładowania akumulatorów – Genius 2×2 (4A) i Genius 2×4 (8A). Cyfry oznaczają możliwość jednoczesnego podłączenia baterii, co w przypadku rezerwy do motoambulansów ma kluczowe znaczenie. Ładowarki obsługują zarówno 6V, jak i 12V. Bezpiecznie można podpiąć akumulatory żelowe, litowe i AGM.

Wbudowane oprogramowanie automatycznie weryfikuje ich stan techniczny, wykrywa baterie rozładowane poniżej 1 volta, dopasowuje parametry ładowania i kontroluje przebieg całego procesu. Oznacza to całkowitą bezobsługowość i możliwość pozostawienia podłączonych baterii bez obaw o przepięcia w sieci energetycznej.

 

Kolejne to urządzenia rozruchowe NOCO Boost. Pełnią one rolę przenośnych źródeł zasilania, w które zostały uzbrojone motoambulanse. Wybór nieprzypadkowo padł na modele z serii GB70 (2000A), bo poza standardowymi portami usb in-out dysponują gniazdem 12V. Można więc podłączyć do niego kompresor, oświetlenie sygnalizacyjne oznaczające miejsce zdarzenia drogowego czy awaryjnie pojemnik pełniący funkcję chłodziarki. Wbudowane lampy LED o mocy 400 lumenów mają kilka trybów pracy – od podręcznej latarki po sygnał S.O.S.

Standardowym przeznaczeniem urządzeń NOCO Boost jest rozruch rozładowanych akumulatorów. Patrole motoambulansów zyskały więc możliwość udzielenia takiej pomocy kierowcom napotkanym na drodze. W przypadku Boostera GB70 możliwych jest 40 awaryjnych rozruchów w pojazdach z silnikami o pojemności do 6 litrów (diesel) i 8 litrów (benzyna). Ponowne ładowanie odbywa się poprzez port usb lub sieć 230 V.

 

Wszystkie urządzenia NOCO mają solidną obudowę, odporną na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Posiadają też zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją niewłaściwie podłączonych biegów „plus” i „minus”.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).