NOCO rozszerza ofertę o akumulatory litowo-jonowe NLP | MOTOFAKTOR

NOCO rozszerza ofertę o akumulatory litowo-jonowe NLP

person Redakcja 1/03/2022

W 2021 r. firma NOCO wprowadziła szereg nowości. Poza serią boosterów GBX i ładowarkami Genius Pro były też akumulatory litowo-jonowe NLP 12V.

Ich przeznaczeniem są motocykle, skutery wodne i śnieżne oraz pojazdy typu quad. Stanowią alternatywę dla montowanych w nich akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które podatne są na proces zasiarczenia czy działanie wody. Stąd też serię NOCO NLP oparto na pozbawionej tych wad technologii litowo-jonowej. Podniesiono w ten sposób także kluczowe parametry użytkowe, jak podwojona moc oraz dziesięciokrotnie wydłużoną sprawność (do 50 tys. cykli rozruchów) i pięciokrotną żywotność (do 2 tys. cykli ładowania). Dodatkowe wsparcie stanowi zaawansowany system zarządzania BMW, który odpowiada między innymi za ochronę przed przeładowaniem, ekstremalnym nagrzaniem, zwarciem czy rozładowaniem.

 

Gamę NOCO NLP tworzy pięć modeli akumulatorów 12V: NLP5 (2Ah, 250A), NLP9 (3Ah, 400A), NLP14 (4Ah, 500A), NLP20 (7Ah, 600A) i NLP30 (7,8Ah, 700A). Dla użytkownika niezwykle istotne są również wymiary, stąd wszystkie wymienione odpowiadają typowym bateriom montowanym w jednośladach i quadach. Dodatkowo w ofercie znajdują się również specjalne moduły pomagające w optymalnym dopasowaniu, np. wysokości. Stabilność mocowania zapewnia specjalny system ze śrubą zabezpieczającą.

 

Budowę akumulatorów NOCO NLP oparto na wysoce zaawansowanej elektronice. Zarządza ona nie tylko zgromadzoną energią, ale też procesem ponownego ładowania. Rekomendowane są do tego inteligentne ładowarki NOCO z serii Genius, które po automatycznym rozpoznaniu stanu dopasowują cały proces. Co więcej, mogą podjąć pracę nawet przy zerowym poziomie naładowania. Dla przykładu model Genius1 przy NLP5 potrzebuje do tego 120 minut, zaś Genius10 do NLP30 zaledwie 48 minut.

 

Pełna oferta akumulatorów litowo-jonowe NOCO NLP dostępna są u wybranych dystrybutorów: Metler i Baterie Przemysłowe.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).