NOCO podsumowuje 2021 rok w Polsce | MOTOFAKTOR

NOCO podsumowuje 2021 rok w Polsce

person Redakcja 31/01/2022

Pomimo globalnych problemów z produkcją elektroniki i logistyką, firma NOCO zrealizowała w 2021 roku plan wprowadzenia na polski rynek aż czterech nowych linii produktów.

Drugi rok trwania pandemii COVID-19 postawił zupełnie nowe wyzwania. Wcześniejsze przerwy w działalności wielu zakładów przemysłowych oraz dynamiczniejszy rozwój technologii cyfrowych przełożył się na wyższy popyt na podzespoły elektroniczne. Tzw. kryzys półprzewodników w dużej mierze ograniczył dostępność opartych na nich produktów. Problemy te nie ominęły branży motoryzacyjnej i elementów wyposażenia pojazdów.

 

Dotyczyło to również urządzeń rozruchowych NOCO z serii GB. Jednak poczynione znacznie wcześniej przygotowania do rynkowego debiutu nowej linii boosterów GBX i konsekwentna realizacja tych planów pozwoliły zrekompensować te braki. Z perspektywy czasu okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony zmieniła się intensywność korzystania z własnego samochodu i dynamicznie wzrosło zainteresowanie na rynku używanych. Z drugiej uwypukliły się pozostające do tej pory w cieniu rozwiązania.

 

Jak wskazują przedstawiciele sieci dystrybucji urządzeń NOCO w Polsce dziś nie tylko kierowcy poszukują rozwiązań zapewniających im większe bezpieczeństwo i niezależność. W przypadku GBX użytkownik otrzymuje dodatkowo o wiele wydajniejszy power bank z portem usb-c, który zawsze można zabrać ze sobą.

 

Oferta boosterów została poszerzona jeszcze o trzy modele do profesjonalnych zastosowań: GB MAX 250+ (do akumulatorów 12V w pojazdach z silnikami do pojemności 16 litrów), GB MAX 251+ (24V, do 32 l) i GB MAX 500+ (12/24V, do 45 l). Jak wynika z danych dystrybutorów ich głównymi nabywcami były warsztaty, wypożyczalnie i komisy samochodowe oraz przedstawiciele branży TSL.

 

Ważne zmiany zaszły również w ofercie drugiej grupy produktów marki NOCO – ładowarkach z linii Genius. Obok dostępnych już modeli pojawiły się nowe z serii PRO do wszelkich typów akumulatorów 6V, 12V i 24V. Dziedziczą one wszystkie dotychczasowe funkcje, zapewniając dodatkowo szybsze ładowanie, w Genius PRO25 to 25A, a w Genius PRO50 to 50A. Jak podkreślają dystrybutorzy spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony warsztatów i firm transportowych realizujących usługi od przewozu osób, poprzez dostawy door-to-door, po spedycję towarów.

 

Czwarta nowość NOCO była jednocześnie debiutem na europejskim rynku. Decyzja o wprowadzeniu akumulatorów NLP jest odpowiedzią na rosnący potencjał pojazdów z segmentu jednośladów, quadów czy skuterów śnieżnych. Oparcie ich budowy na ogniwach litowych daje użytkownikowi wydajniejszą i bezpieczniejszą od technologii kwasowo-ołowiowej alternatywę. Pełna oferta akumulatorów NOCO NLP dostępna będzie w 2022 roku.

Pomimo stuletniej historii NOCO jesteśmy młodą marką na polskim rynku. Sukcesywnie budujemy sieć dystrybucji i jednocześnie powiększamy naszą ofertę. Pod tymi względami rok 2021 był dla nas bardzo pracowity. Za to dziś możemy zaproponować swoje rozwiązania szerszej rzeszy użytkowników, co już przełożyło się na sprzedaż, a tym samym rozpoznawalność NOCO w segmencie boosterów i ładowarek do akumulatorów. Sławomir Gosławski dyrektor sprzedaży na wschodnią i centralną Europę w NOCO Company

 

Do ich popularyzacji w Europie przyczyniły się także wyróżnienia przyznane w testach magazynu „What Car?”. W Polsce wysoko ocenili je dziennikarze wiodących tytułów prasowych i portali motoryzacyjnych. Swoje opinie w formie filmów przedstawiły osoby prowadzące popularne kanały na youtube. W przypadku jednośladów był to Dawid Frank, a z perspektywy mechaników i hobbystów Profesor Chris.

 

W ramach działań CSR firma NOCO wsparła ratowników z Fundacji „Jednym Śladem” i Straż Miejską w Rzeszowie.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).