NOCO Genius Pro - profesjonalne ładowarki o szerokim zastosowaniu | MOTOFAKTOR

NOCO Genius Pro - profesjonalne ładowarki o szerokim zastosowaniu

person Redakcja 21/10/2021

Gama ładowarek NOCO Genius została uzupełniona o dwa modele Pro do obsługi akumulatorów 6V, 12V i 24V.

Szeroka gama ładowarek NOCO Genius znajduje wiele zastosowań – od przydomowego garażu do warsztatu samochodowego. Bazowe modele obsłużą akumulatory 6V i 12V, w tym litowe i AGM. Poszczególne pozycje różnią się przeznaczeniem względem ich pojemności (np. Genius10 do 230Ah), wartością natężenia prądu (np. Genius1 do 1A) oraz dodatkowymi funkcjami (np. Genius5 z trybem autonaprawy).

 

Pomimo tych rozwiązań NOCO wprowadza do swojej oferty jeszcze bardziej zaawansowane modele ładowarek, z myślą o profesjonalistach. Dodatkową cechą Genius Pro25 (25A) i Genius Pro50 (50A) jest możliwość obsługi akumulatorów stosowanych w pojazdach, urządzeniach i maszynach z instalacją 24V. Podane w nazwach liczby, podobnie jak w innych modelach tej gamy, odnoszą się do wartości natężenia prądu (A).

 

Niezmiennym wyróżnikiem ładowarek NOCO są unikalne rozwiązania, jak zabezpieczenie przed iskrzeniem (pomyleniem podłączenia zacisków do biegunów akumulatora). W tej sytuacji nie podejmie działania, sygnalizując użytkownikowi błąd. Przy poprawnym, w pierwszej kolejności po włączeniu zasilania przeprowadzana jest autodiagnoza, urządzenia Genius z serii Pro posiadają tryb naprawy (odsiarczania) także baterii 24V.

Przebieg procesu jest całkowicie zautomatyzowany, dostosowany także do temperatury otoczenia i stabilny bez względu na skoki napięcia 230V. Co więcej, dzięki funkcji Force Mode podejmie pracę nawet przy rozładowanych do zera akumulatorach. Inteligentne rozwiązania NOCO dostosowują natężenie prądu do pojemności i stanu baterii, mogą cyklicznie przerywać i wznawiać działanie bez ingerencji użytkownika. Tryb autokonserwacji pozwala wydłużyć ich żywotność.

 

Obudowy ładowarek NOCO serii Genius Pro mają specjalne wyprofilowania umożliwiające ich mocowania na ścianie, jak też w komorze silnika. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów – kabli z różnymi końcówkami i wtyczkami oraz przedłużaczy o długości do trzech metrów – nie ma konieczności demontażu akumulatora. Przy optymalnych warunkach pogodowych i temperaturach otoczenia można je bezpiecznie stosować także w pojazdach zaparkowanych na zewnątrz.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).